Sobota, 31 lipca 2021r. | Imieniny: Ignacego, Lubomira, Heleny
Pokaż menu

W ochronie życia i zdrowia dla seniorów

18 czerwca, 2021
W ochronie życia i zdrowia dla seniorów
ludzie na spotkaniu przy stole
Seniorzy z Koła Emerytów Rencistów i Inwalidów w Olsztynie uczestniczyli w spotkaniu dotyczącym projektu „W ochronie życia i zdrowia – nowoczesne technologie teleopiekuńcze i telemedyczne dla mieszkańców Częstochowy i okolic”.

Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie „EBI Association”, lider w teleopiece w Polsce – OPIEKANOVA Sp. Z o.o., lider opieki kardiologicznej – TELEMEDYCYNA Polska S.A. oraz Miasto Częstochowa.

Projekt jest skierowany do Seniorów 65+ z Częstochowy, powiatu częstochowskiego i powiatu kłobuckiego. W ramach projektu seniorzy otrzymują bezpłatne wsparcie w postaci opieki zdalnej. Każdy senior otrzymuje niewielkie urządzenie, które można nosić na nadgarstku lub szyi. Jest ono wyposażone w przycisk, który umożliwia wezwanie pomocy w momencie, gdy senior źle się poczuje. Urządzenie pozwala na uzyskanie pomocy o każdej porze dnia i nocy. Teleopiekun ocenia sytuację i zawiadamia osoby podane do kontaktu, takie jak dzieci, wnuki, czy sąsiedzi.

Projekt jest realizowany do 31.12.2022 r. i jest znakomitym rozwiązaniem dla wszystkich seniorów, zwłaszcza tych którzy są samotni lub znaczną część dnia spędzają sami w domu.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).