Środa, 8 lutego 2023r. | Imieniny: Hieronima, Sebastiana, Ireny
Pokaż menu

WEJŚCIE NA ZAMARZNIĘTY STAW CZY JEZIORO MOŻE ZAKOŃCZYĆ SIĘ TRAGICZNIE. ZACHOWAJ OSTROŻNOŚĆ!

14 grudnia, 2022
WEJŚCIE NA ZAMARZNIĘTY STAW CZY JEZIORO MOŻE ZAKOŃCZYĆ SIĘ TRAGICZNIE. ZACHOWAJ OSTROŻNOŚĆ!
LÓD
Zimowa aura przyciąga wiele osób w miejsca, gdzie znajdują się zbiorniki wodne. Pokryte lodem lub śniegiem jeziora i stawy kuszą, by wejść i poślizgać się lub pojeździć na łyżwach. Jednakże wchodzenie na lód może sprawić, że SZYBKO znajdziemy się w wodzie, a grube ubrania będą ograniczać nam ruchy. Takie sytuacje mogą zakończyć się TRAGICZNIE.

UWAŻAJMY NA SWOJE BEZPIECZEŃSTWO, NIE WCHODŹMY NA ZAMARŹNIĘTE JEZIORA I STAWY. ZACHOWAJMY RÓWNIEŻ OSTROŻNOŚĆ W POBLIŻU WSZELKICH ZBIORNIKÓW WODNYCH.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).