Czwartek, 18 kwietnia 2024r. | Imieniny: Boguslawy, Apoloniusza
Pokaż menu

WERNISAŻ WYSTAWY MICHAŁA KAMIŃSKIEGO

15 lutego, 2023
WERNISAŻ WYSTAWY MICHAŁA KAMIŃSKIEGO
obrazy na sztalugach

Dnia 12 lutego 2023 w Gminnym Ośrodku Kultury w Olsztynie Jurajskim odbył się wernisaż wystawy Michała Saturnina Kamińskiego pt.: „Rytmy”. Panowała na nim ciepła, kameralna atmosfera.
Oprawę muzyczną do wydarzenia zapewnił duet smyczkowy Pauliny Kuli i Katarzyny Kosior. Wystawa będzie czynna w Gminnym Ośrodku Kultury do końca marca 2023 roku.

Michał Saturnin Kamiński to jeden z bardziej znanych artystów rejonu Częstochowy. Autor kilku wystaw indywidualnych, a także szeregu wystaw zbiorowych i konkursów artystycznych.

Na ekspozycji znalazły się wybrane prace z dorobku tego artysty. Podchodzą z różnych cykli, powstawały w różnym czasie. Najmłodsze są przedstawiania drzew i martwa natura, nieco wcześniej powstał cykl muzyczny, najwcześniej zaś miejska zabudowa.

Tym, co łączy wszystkie obrazy jest pulsujący w nich rytm: figur, świateł, kolorów.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).