Wtorek, 5 grudnia 2023r. | Imieniny: Sabiny, Krystyny, Edyty
Pokaż menu

WERNISAŻ WYSTAWY W GMINNYM OŚRODKU KULTURY

20 września, 2023
WERNISAŻ WYSTAWY W GMINNYM OŚRODKU KULTURY
obrazy na ścianie
Dzisiaj w Gminnym Ośrodku Kultury w Olsztynie odbył się wernisaż wystawy prac malarskich autorstwa ukraińskich dzieci, które zostały wykonane pod kierunkiem Antoniego Fedkowicza, mieszkańca Olsztyna. Na wystawie znajdują się również obrazy olejne jego autorstwa.

Tomasz Kucharski, Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn przekazał na ręce Antoniego Fedkowicza grafikę wykonaną przez Adama Questa, w podziękowaniu za wspieranie dzieci i przekazywanie im wiedzy. Młode artystki wraz z opiekunką również otrzymały drobne upominki.

Dzieci po wybuchu wojny znalazły bezpieczny dom w Archidiecezjalnym Centrum Duchowości Święta Puszcza w Olsztynie. W podzięce za otwartość i pomoc ze strony olsztyniaków, przygotowały program artystyczny.

Obrazy będzie można oglądać w sali widowiskowej GOKu do 20 października.
Serdecznie zapraszamy!
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).