Niedziela, 25 lutego 2024r. | Imieniny: Wiktora, Cezarego
Pokaż menu

Wielkanocne ozdoby

16 marca, 2016
Biskupice - Michał Derela (Pibwl) / Wikipedia / GFDL Biskupice - Michał Derela (Pibwl) / Wikipedia / GFDL

Wśród twórców ludowych mieszkających w gminie Olsztyn, prężną działalnością pochwalić się może mieszkanka Kusiąt Magdalena Nowińska.

Jej ulubionymi dziełami są Anioły-ulepione z masy solnej, przytwierdzone do deseczki i pięknie ozdobione. Stanowią upominki całoroczne.

Natomiast okres świąt Wielkanocnych czy Bożonarodzeniowych sprzyja wykonywaniu ozdób i stroików tematycznie związanych z tym czasem. Pani Magdalena z wielką starannością i precyzją wyczarowuje dzieła, które przyozdabiają nasze domy i instytucje. Niektóre prace zostały wyeksponowane w sali ludowej Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie i zachęcają swym pięknem, aby je zobaczyć.

Pani Magdalena reprezentuje również Gminę Olsztyn na uroczystościach regionalnych, targach i wystawach prezentując swoją twórczość. Organizuje barwne stoiska i czerpie radość z tego co robi. My dziękujemy, gratulujemy zdolności i pomysłów.

M. Matysek
foto A. Knapik
archiwum imprez
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).