Niedziela, 29 stycznia 2023r. | Imieniny: Zdzisława, Franciszka, Józefa
Pokaż menu

WIGILIA NAJSTARSZYCH MIESZKAŃCÓW GMINY

15 grudnia, 2022
WIGILIA NAJSTARSZYCH MIESZKAŃCÓW GMINY

13 grudnia 2022 r. w Centrum Duchowości Archidiecezji Częstochowskiej „Święta Puszcza” w Olsztynie odbyła się wigilia przygotowana dla najstarszych i samotnych mieszkańców gminy.

Życzenia świąteczne złożyli seniorom: Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski oraz kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olsztynie, Irena Pluta.

Wigilijnej modlitwie przewodniczył ks. Tomasz Gil, proboszcz Parafii Olsztyn.

Wyjątkową oprawę uroczystości stworzył chór Akord, działający przy Klubie Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Olsztyna pod dyrekcją Bronisława Trejtowicza.

Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).