Piątek, 1 grudnia 2023r. | Imieniny: Natalii, Eligiusza, Edmunda
Pokaż menu

Winter Jura Cup 2016 już za nami

29 lutego, 2016
Biskupice - Michał Derela (Pibwl) / Wikipedia / GFDL Biskupice - Michał Derela (Pibwl) / Wikipedia / GFDL

 W walentynkową niedzielę odbył się I Halowy Turniej Piłki Nożnej Seniorów o Zimowy Puchar Wójta Gminy Olsztyn „ Winter Jura Cup 2016”. Areną zmagań była nowoczesna Hala Sportowa w Olsztynie/k Częstochowy. Pomysłodawcą i organizatorem był klub A – klasowy, Orły Kusięta. Patronat medialny nad tym wydarzeniem sprawowała redakcja naszego portalu.

Turniej będzie miał charakter cykliczny o randze otwartych Halowych Mistrzostw Seniorów w Piłce Nożnej Gminy Olsztyn. Miał on na celu propagowanie piłki nożnej. Z kolei dla kibiców futbolu ma to być doskonały przerywnik podczas długiej zimowej przerwy. Osiem zespołów z naszego regionu: GULKS Orły Kusięta, GLKS Sokół Olsztyn, RKS Raków Częstochowa, Pilica Koniecpol, Iskra Mokrzesz, Grom Cykarzew, Grom Poczesna oraz rezerwowy zespół organizatora turnieju, który zastąpił Jurę Niegowa, walczyło o triumf w pierwszej edycji. Turniej był rozgrywany pod patronatem Gminy Olsztyn oraz Podokręgu Częstochowa.

W niedzielnych pojedynkach piłkarze strzelili 58 bramek, tylko trzy mecze zakończyły się remisami 1:1. Z kompletem punktów i sześcioma wygranymi na koncie zwyciężyła drużyna Rakowa Częstochowa. Podopieczni Pawła Nocunia strzelili 16 goli, golkiper „czerwono – niebieskich” Karol Frątczak zachował czyste konto. 

- Mamy kolejne ciekawe pomysły na organizowanie imprez, ale na konkrety przyjdzie czas. Na razie bardzo się cieszymy, że udało nam się zorganizować pierwszą edycję i myślę, że już co roku się będziemy spotykać – powiedział trener Orłów Kusięta, były zawodnik Rakowa Częstochowa z czasów gry w I lidze, Sebastian Synoradzki.

 
 
 
 Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).