Poniedziałek, 25 września 2023r. | Imieniny: Aurelii, Wladyslawa, Kleofasa
Pokaż menu

Wiosenny Piknik w Biskupicach

30 maja, 2023
Wiosenny Piknik w Biskupicach
ludzie przy stole na pikniku
26 maja 2023 roku odbyło się doroczne spotkanie integracyjne w Sokolim Ranczu.

W imprezie wzięli udział mieszkańcy Biskupic i Biskupic Nowych, sympatycy obydwu miejscowości oraz zaproszeni goście.

Do wspólnej zabawy przyłączyli się: Jan Miarzyński, wicestarosta Powiatu Częstochowskiego, ksiądz Jan Lisiecki, proboszcz Parafii pw. Jana Chrzściciela w Choroniu, reprezentanci Nadleśnictwa Złoty Potok Katarzyna Szostak, specjalista Służby Leśnej, Wojciech Patrzałek, leśniczy Leśnictwa Poraj, Bernard Barczyk, strażnik leśny, Krzysztof Szustka, koordynator programu Quest, Geocaching i Wieś Tematyczna, Waldemar Kondys, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Biskupicach, Dariusz Kowalski, naczelnik OSP Biskupice, Adriana Rozpendek, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Biskupicach wraz z członkiniami, Kamil Wendelewski, sołtys Biskupic, Beata Stodolna i Krzysztof Filapek, właściciele Gospodarstwa Agroturystycznego ,,Sokole Ranczo” w Biskupicach oraz Aleksandra Lubasińska i Mariusz Bugara, radni Rady Miejskiej w Olsztynie.
Szczególną oprawę muzyczną stworzył chór Alla Breve pod dyrekcją Barbary Krasuckiej, wykonując szereg popularnych pieśni polskich – nie zabrakło także zabawy i śpiewania z biesiadnikami.
Podczas spotkana pojawiły się jeszcze dwa inne akcenty muzyczne: wspólne śpiewanie przy ognisku z akompaniamentem akordeonisty Jana Rumina oraz zabawa taneczna z Waldemarem Kondysem.
Chętni mogli pójść śladem tajemnic Sokolich Gór i rozwiązać Quest w aplikacji internetowej. Dla każdego przygotowano kwaśnicę, kiełbaskę, kaszankę, ciasta i napoje. Najmłodsi mogli skorzystać z przejażdżek konnych, malować twarze, zwiedzać mini zoo oraz spędzać czas na placu zabaw, zajadając watę cukrową i popcorn.
Dodatkową atrakcją były stoiska przygotowane przez Nadleśnictwo Złoty Potok i Nawłociową Pasiekę z Biskupic. Wspólna zabawa i śpiewy trwały kilka godzin. Imprezę zabezpieczali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Biskupicach.
Organizatorami spotkania byli: Gospodarstwo Agroturystyczne ,,Sokole Ranczo” w Biskupicach, Koło Gospodyń Wiejskich w Biskupicach, rady sołeckie Biskupic i Biskupic Nowych wraz z sołtysami, radni Rady Miejskiej w Olsztynie.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za miłą zabawę i stworzenie wspaniałej atmosfery.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).