Czwartek, 22 lutego 2024r. | Imieniny: Marty, Malgorzaty, Piotra
Pokaż menu

WITAJ SZKOŁO

04 września, 2023
WITAJ SZKOŁO
głowy dzieci skierowane w stronę nauczycielek mówiących do nich w czasie rozpoczęcia roku szkolnego
Dzisiaj we wszystkich szkołach na terenie gminy Olsztyn rozpoczął się rok szkolny 2023/2024.

Tomasz Kucharski, Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn wziął udział w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego Szkoły Podstawowej w Olsztynie, które odbyło się w Hali Sportowej GOSiR. Przywitano wszystkich uczniów, a w szczególności pierwszoklasistów i młodzież, która dopiero rozpoczyna naukę w SP Olsztyn.

Po części artystycznej wydarzeni, delegacja uczniów i nauczycieli wybrała się również na Miejsce Straceń, by upamiętnić 84. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. To doskonała lekcja historii przeprowadzona już pierwszego dnia szkoły.

Życzymy wszystkim uczniom dużo wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, nauczycielom sił do jej przekazywania i dużo uśmiechu na zbliżające się miesiące! Powodzenia!
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).