Sobota, 23 września 2023r. | Imieniny: Tekli, Boguslawa, Linusa
Pokaż menu

Worek medali dla Dragonów

18 marca, 2016
Zamek w Olsztynie - Ziijon - Praca własna / Wikipedia / CC BY 3.0 Zamek w Olsztynie - Ziijon - Praca własna / Wikipedia / CC BY 3.0

11-13 marca 2016 r. odbył się Puchar Polski Seniorów w Taekwon-Do w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku. Dragoni wywalczyli 13 medali : dwa złote, siedem srebrnych i trzy brązowe.

W pierwszym dniu rywalizacji wystartowali zawodnicy w kategorii seniorskiej. Są to zawodnicy, którzy ukończyli 18 lat .Sobota przyniosła zawodnikom Dragona trzy medale. Najcenniejszy wywalczyła Paula Piotrowska, która wygrała rywalizację w konkurencji walki do 50 kg.
 
W finale również znalazł się Kamil Badura, który w układach formalnych I Dan musiał uznać wyższość Macieja Żuka z Legnicy. Brązowy medal w konkurencji układów formalnych stopni uczniowskich (kolorowych pasów) wywalczył Kamil Radecki, dla którego był to pierwszy medal w karierze na imprezie rangi ogólnopolskiej. W drugim dniu rywalizacji na maty rybnickiego turnieju wyszli zawodnicy kategorii junior. W tej kategorii startowali zawodnicy od 14 do 18 roku życia posiadający minimum czerwony pas. 
 
Najlepsze wyniki w kategorii juniorskiej odnotowali: Łukasz Krzemiński,oraz Patryk Bejm. 
Obaj podopieczni trenera Jacka Wąchały w walkach i układach brali udzial w walkch finałowych. . Łukasz w konkurencji układów formalnych II Dan zdobył złoty krążek oraz srebrny w kategorii walki do 56 kg .Patryk natomiast dwa srebrne :w układach II Dan oraz w walkach do 68 kg. Złoty krążek zawisnął na szyj Kamila Radeckiego, który wygrał rywalizację w układach formalnych stopni uczniowskich. W finale Kamil spotkał się ze swoim kolegą klubowym Kamilem Starczewskim. Bardzo dobry występ odnotowali również : Oliwia Lenczner ,która zdobyła srebro w układach I Dan i brąz w walkach do 60 kg.;Paulina Starczewska srebro w walkach do 55 kg. ;Biernacka Martyna brąz w technikach specjalnych .Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).