Środa, 7 grudnia 2022r. | Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora
Pokaż menu

WÓZ RATOWNICZO – GAŚNICZY DLA OSP KUSIĘTA

03 października, 2022
WÓZ RATOWNICZO – GAŚNICZY DLA OSP KUSIĘTA
wóz strażacki
Dzisiaj na Rynku w Olsztynie, Tomasz Kucharski, Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn przekazał wóz ratowniczo-gaśniczy jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Kusiętach.

Samochód marki Mercedes-Benz w bardzo dobrym stanie został wyprodukowany w 2011 r. Wyposażony w napęd 4×4, zbiornik wody o pojemności min. 2,5 m3.

Wóz został zakupiony w wyniku przetargu ogłoszonego przez Miasto i Gminę Olsztyn. Jego całkowity koszt to 500 000 zł. Środki pochodzą z budżetu Miasta i Gminy Olsztyn, zostały przekazane uchwałą Rady Miejskiej. OSP Kusięta dołożyło ponad 10 000 zł.

Fot. T. Sieniawski
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).