Sobota, 24 lutego 2024r. | Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza
Pokaż menu

WSPÓLNIE ZAGRALIŚMY DLA MAŁYCH I DUŻYCH PODCZAS 32. FINAŁU WOŚP

31 stycznia, 2024
WSPÓLNIE ZAGRALIŚMY DLA MAŁYCH I DUŻYCH PODCZAS 32. FINAŁU WOŚP
kobieta tańcząca z ogniem
W niedzielę, 28 stycznia 2024 r. spotkaliśmy się na olsztyńskim rynku miejskim, by zbierać pieniądze na wspólny cel: Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!

Wieczór rozpoczął pokaz jazdy na łyżwach solistek Julii, Karoliny i Mai z grupy Twizzle. Dziewczyny rozgrzały zebranych widzów swoimi układami tanecznymi. Teatr ognia NAM-TARA zaprezentował taniec z ogniem oraz laserami. Widzowie mogli zobaczyć zapalone logo 32. Finału WOŚP oraz serduszka.

Muzyczny duet Maksa Kwapienia, Finalisty 9 edycji The Voice of Poland oraz gitarzysty Eryka Haby zaprezentował covery znanych przebojów. Symbolicznego zapalenia światełka do nieba dokonali Tomasz Kucharski, Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn, Janusz Konieczny, Przewodniczący Rady Miejskiej i Edyta Śliwczyńska, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie.
Organizatorem wydarzenia był sztab 5496 przy Urzędzie Miasta i Gminy Olsztyn.

W ramach WOŚP w Jeziorku Krasowym w Kusiętach odbyło się Morsowanie, które zorganizował Marcin Poch, radny Rady Miejskiej oraz Mariusz Żołędziewski, Dyrektor SP im. Szlaku Orlich Gniazd w Kusiętach. Stowarzyszenie Słońca Jury zorganizowało bieg w Olsztynie oraz bieg z puszką po miejscowościach Turów, Przymiłowice, Bukowno, a Jurajskie Włóczykije spacer.
Dziękujemy OSP Olsztyn za zorganizowanie pokazów udzielania pierwszej pomocy oraz paniom z KGW Biskupice, KGW Skrajniczanki, KGW Przemiłowiczanki oraz KGW Aktywność Lokalna z Olsztyna za lokalne przysmaki.

Dzięki hojności Mieszkańców gminy i Gości olsztyński sztab 5496 zebrał 65 024,37 zł.
Serdecznie dziękujemy wszystkim wytrwałym Wolontariuszom, a także restauracjom i sklepom, które przyjęły sztabowe puszki stacjonarne.

Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy podarowali przedmioty na licytację: RKS Raków i Robert Kowalczyk, Michał Świącik, Prezes Włókniarz Częstochowa, Agnieszka Prus, Lewiatan Olsztyn, Przyjaciele Trattoria, Zdzisław Synoradzki i KS Dragon, Antoni Fedkowicz, Katia Skinad, Sokole Ranczo Biskupice, Stacja Olsztyn w Przymiłowicach, Barbara Krajewska.
Gramy do końca Świata i o jeden dzień dłużej!

Fot. T. Sieniawski
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).