Niedziela, 5 lutego 2023r. | Imieniny: Agaty, Adelajdy
Pokaż menu

WYBORY UZUPEŁNIAJĄCE DO RADY GMINY OLSZTYN PONOWNIE PRZEŁOŻONE

08 kwietnia, 2021
WYBORY UZUPEŁNIAJĄCE DO RADY GMINY OLSZTYN PONOWNIE PRZEŁOŻONE
logo Gminy Olsztyn - amonit z napisem Olsztyn Słońce Jury
Wojewoda śląski zdecydował o przesunięciu daty wyborów uzupełniających do Rady Gminy Olsztyn w okręgu wyborczym Nr 7. Odbędą się one w niedzielę, 9 maja 2021 r. Powodem jest zagrożenie epidemiologiczne związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

W związku z wygaśnięciem mandatu radnego Pana Mirosława Flisowskiego zostaną przeprowadzone wybory uzupełniające do Rady Gminy Olsztyn.
W wyborach głosować mogą wyborcy, którzy są wpisani do rejestru wyborców oraz stale mieszkają na terenie obwodu głosowania, który obejmuje:
• ulice: Gwiezdną, Jałowcową, Kosmiczną, Księżycową, Morelową, Parkową, Słoneczną, Szczytową w Skrajnicy
• ulice: Akacjową, Fiołkową, Górzystą, Irysową, Jaśminową, Konwaliową, Morelową, Narcyzową, Paprociową, Pod Wilczą Górą, Poziomkową, Różaną, Storczykową, Wrzosową w Olsztynie
• Bloki kolejowe Mirów.

Komitety wyborcze zgłosiły dwóch kandydatów na radnych. Mieszkańcy mogą oddawać swoje głosy na jednego z nich.
1. FIJOŁEK Regina Ewa, lat 63, zam. Skrajnica,
zgłoszona przez KWW REGINY FIJOŁEK – Lista nr 1
2. BEKUS Władysław Eugeniusz, lat 65, zam. Skrajnica,
zgłoszony przez KWW WŁADYSŁAW BEKUS ZE SKRAJNICY – Lista nr 2

Głosowanie w lokalu wyborczym (Urząd Gminy Olsztyn, Plac Piłsudskiego 10, 42-256 Olsztyn) odbywać się będzie od. godz. 7.00 do godz. 21.00.

LOGO PDFzarzadzenie_wojewody
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).