Sobota, 4 lutego 2023r. | Imieniny: Andrzeja, Weroniki, Joanny
Pokaż menu

Wyjątkowe świąteczne spotkanie w Przymiłowicach

13 grudnia, 2022
Wyjątkowe świąteczne spotkanie w Przymiłowicach

Ponad 60 artystów wystąpiło na corocznym piątym już Świątecznym Spotkaniu przy Choince w Przymiłowicach. To był magiczny czas.

Z koncertem kolęd i pastorałek wystąpił Zespół Folklorystyczny „Wrzosowianie” z Wrzosowej, Zespół Folklorystyczny „Janowianie” z Janowa oraz z pobliskiego Turowa, Zespół Folklorystyczny „Turowianie”.

Swój debiut sceniczny miały też nasze panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Przemiłowiczanki”, które przy wsparciu druhen i druhów z OSP w Przymiłowicach zaśpiewały wspólnie kolędę.
Przed koncertem, tradycyjnie już nastąpiło rozświetlenie choinki na placu strażackim, którą przygotowali druhowie z OSP Przymiłowice.

Wyjątkowy koncert znakomitych artystów wprowadził świąteczny klimat i atmosferę wśród licznie zgromadzonych mieszkańców Przymiłowic oraz gości spoza naszej miejscowości. Była szopka, żywe zwierzątka, w tym owieczki, które przykuwały uwagę najmłodszych.

Był obecny gospodarz naszej gminy, Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn Tomasz Kucharski, poseł na Sejm RP pani Lidia Burzyńska, radne Rady Powiatu Częstochowskiego Danuta Tomza i Monika Kosielak, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Olsztynie Grażyna Elmanowska, radni Barbara Kuśmierska, Tomasz Stanior, Grzegorz Kotwa, Marek Romański, Paweł Celeban oraz proboszcz parafii pw. św Jana Chrzciciela w Olsztynie, ks Tomasz Gil.

Po życzeniach i wspólnym przełamaniu się opłatkiem zebrani mogli skosztować pysznych ciast i pierników przygotowanych przez panie z KGW Przemiłowiczanki, druhny z OSP Przymiłowice i Catering Jeleń.
Spotkanie zaszczycił również wyjątkowy gość a mianowicie, św. Mikołaj. Dla najmłodszych miał prezenty wśród których druhowie OSP Przymiłowice, dodali odblaskowe opaski by nasi milusińscy byli bardziej widoczni i bezpieczni.

Organizatorzy OSP Przymiłowice, Catering Jeleń oraz KWG Przemiłowiczanki pragną bardzo serdecznie podziękować wszystkim obecnym i występującym artystom za tak udane świąteczne spotkanie, życząc jednocześnie Wesołych Świąt Bożego Narodzenie i wszelkiej pomyślności w Nowym 2023 Roku.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).