Środa, 7 grudnia 2022r. | Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora
Pokaż menu

WYREMONTOWANY GRÓB WOJENNY W ZRĘBICACH

17 października, 2022
WYREMONTOWANY GRÓB WOJENNY W ZRĘBICACH
grób
We wrześniu na Cmentarzu Parafialnym w Zrębicach został wyremontowany grób czternastu polskich żołnierzy, poległych w czasie II Wojny Światowej.

W ramach prac wykonano pomnik granitowy z nową płytą nagrobną i krzyżem. Ułożono również opaski z kostki brukowej.

Koszt całkowity zadania to 64 tys. zł. Prace w całości sfinansowano ze środków Wojewody Śląskiego w ramach dotacji na utrzymanie Miejsc Pamięci.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).