Czwartek, 18 lipca 2024r. | Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona
Pokaż menu

Wyróżnienie dla Teatru Fuks z Olsztyna

17 maja, 2016
Biskupice - Michał Derela (Pibwl) / Wikipedia / GFDL Biskupice - Michał Derela (Pibwl) / Wikipedia / GFDL

Teatr Fuks ze Szkoły Podstawowej w Olsztynie znalazł się w gronie lauratów, prezentując się podczas XXII Dziecięcego Festiwalu Teatralnego o ogólnopolskim zasięgu.

W przeglądzie, który odbył się w dniach 12-13 maja br. W Czerwionce - Leszczynach wystąpiło 17 zespołów. Teatr Fuks pokazał spektakl "Legenda o smoku wawelskim ", którego reżyserią i adaptacją tekstu zajęłą się p. Anna Nabiałek.

Jury przyznało Fuksowi wyróżnienie, doceniając ciekawą choreografię i grę młodych aktorów.

W spektaklu grali: Małgorzata Żołyńska,Matylda Stępień,Igor Najgebauer,Natalia Luks,Szymon Komar,Ola Krawczyk,Laura Najgebauer,Wiktoria Rospondek,Paulina Gąsiorek,Michalina Dzięgielewska,Agnieszka Krawczyk,Ola Muskalska,Olga Luks,Marcin Bugara.
 
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).