Niedziela, 25 lutego 2024r. | Imieniny: Wiktora, Cezarego
Pokaż menu

XII Gminny Konkurs Historyczny pt. Dzieje Gminy Olsztyn

14 marca, 2016
Zamek w Olsztynie - Ziijon - Praca własna / Wikipedia / CC BY 3.0 Zamek w Olsztynie - Ziijon - Praca własna / Wikipedia / CC BY 3.0

Gminny Konkurs Historyczny tradycyjnie już został przygotowany i przeprowadzony w Zespole Szkół w Kusiętach. Merytoryczną jego organizacją zajmował się nauczyciel historii Marek Romański. Tegoroczny odbył się 7 marca 2016 roku. Wzięli w nim udział uczniowie z czterech Szkół Podstawowych gminy Olsztyn.

Laureatami zostali:
I miejsce Wiktoria Powroźnik – SP Zrębice
II miejsce Weronika Skowrońska – SP Turów
III miejsce Maciej Mikołajczyk – SP Kusięta
IV miejsce Nina Tarka – SP Kusięta
V miejsce Karolina Stojek – SP Zrębice
VI miejsce Sebastian Strączyński – SP Olsztyn

Uczniów do konkursu przygotowali nauczyciele historii: Anna Zarzycka-Tomalska, Aneta Nowak, Michał Zieliński i Marek Romański.

13 marca 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się uroczystość, na której uczniom wręczono dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Gminę Olsztyn.

Gratulujemy

M. Matysek
foto A. Knapik
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).