Środa, 21 lutego 2024r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Pokaż menu

XXIII Dożynki Województwa Śląskiego 2023

22 sierpnia, 2023
XXIII Dożynki Województwa Śląskiego 2023
panie z KGW przy wieńcu
Mieszkańcy powiatu częstochowskiego spotkali się w niedzielę, 20 sierpnia w Rudniku Wielkim, by wspólnie podziękować za tegoroczne plony. Miasto i Gminę Olsztyn reprezentował Gminny Zespół KGW Olsztynianki pod przewodnictwem Bernadetty Niemczyk.

Obchody dożynkowe rozpoczęły się uroczystą polową Mszą Świętą, którą celebrował bp Antoni Długosz. Następnie miało miejsce powitanie wszystkich zgromadzonych przez gospodarzy dożynek, Starostę Częstochowskiego Krzysztofa Smelę i Wójta Gminy Kamienica Polska Adama Tajbera. Starostowie dożynek przekazali samorządowcom chleb dożynkowy.
Członkinie gminnej delegacji zaprezentowały kosz dożynkowy oraz przygotowany występ na scenie.

Mieszkańcy Bukowna Agnieszka i Artur Prusowi otrzymali nagrodę za zajęcie drugiego miejsca w konkursie Ekologiczna Zagroda 2023 r.

Po części oficjalnej przyszedł czas na przegląd artystyczny w wykonaniu lokalnych zespołów. Na scenie zaprezentowały się: zespoły ludowe, Koła Gospodyń Wiejskich, artyści znani z telewizyjnych programów rozrywkowych: Kinga Kipigroch i Jacek Miernikiewicz oraz folkowa „Kapela Górole”. Dodatkową atrakcją było gotowanie z Remigiuszem Rączką wraz z Rybacką Lokalną Grupą Działania „Jurajska Ryba”. Finałowym występem był koncert Tomasza Karolaka z zespołem „Pączki w tłuszczu”.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).