Czwartek, 18 lipca 2024r. | Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona
Pokaż menu

XXVI Gminny Konkurs Piosenki Przedszkolnej

19 kwietnia, 2016
Widok miejscowości z rezerwatu Zielona Góra - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Widok miejscowości z rezerwatu Zielona Góra - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Minęło dwadzieścia sześć lat kiedy po raz pierwszy wysłuchano prezentacji wokalnych przedszkolaków w ramach Gminnego Konkursu Piosenki Przedszkolnej.

Tegoroczna edycja odbyła się 17 kwietnia 2016 roku w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie.

Ciekawe piosenki dostosowane do osobowości wykonawców oraz talent i urok  każdego z uczestników sprawiły, że prezentacji wysłuchano z wielką radością.

Tę wzorową pracę wykonały nauczycielki, które przygotowały dzieci do konkursu. Panie: Edyta Hadryś, Anita Kapica, Monika Małyska, Margareta Matyszczak, Monika Pietrzak, Teresa Ptak, Lidia Rak, Iwona Wilk – Karaśkiewicz.

Profesjonalne Jury w osobach Pań: Małgorzaty Józefowskiej, Weroniki Zielińskiej i Anny Bińczyk wyłoniło sześć osób, które otrzymały promocję udziału w XXX Minifestiwalu Piosenki Przedszkolnej w Boronowie: Zofia Lubasińska z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Biskupicach, Max Bolkowski, Liwia Nowak, Julia Zjawińska, Xawier Minkina, Iga Mizgała z Gminnego Przedszkola w Olsztynie.

Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i upominki za udział, a wyróżnione „złote mikrofony”. Nagrody wręczyły Panie Joanna Alina Haładyn Radna Powiatu Częstochowskiego i Grażyna Elmanowska  - Radna Gminy Olsztyn, które wsparły konkurs finansowo. Dzieci poczęstowano sokami firmy Sokpol.

Nad całością organizacyjną tej rozśpiewanej imprezy czuwał Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie.

M.Matysek
Fot. A.Knapik, E.Hadryś
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).