Środa, 24 kwietnia 2024r. | Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza
Pokaż menu

ZAMEK DOSTĘPNY DLA ZWIEDZAJĄCYCH

28 marca, 2024
ZAMEK DOSTĘPNY DLA ZWIEDZAJĄCYCH
tłum ludzi na tle skał
Tomasz Kucharski, Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn oraz Janusz Konieczny, Przewodniczący Rady Miejskiej w Olsztynie wzięli udział w symbolicznym otwarciu zrekonstruowanej części zamku zorganizowanym przez Wspólnotę Gruntową Olsztyna.

Od kwietnia zamek będzie dostępny dla wszystkich zwiedzających. Zapraszamy!
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).