Poniedziałek, 27 marca 2023r. | Imieniny: Lidii, Ernesta
Pokaż menu

ZAPRASZAMY NA OBCHODY EUROPEJSKICH DNI DZIEDZICTWA

08 września, 2022
ZAPRASZAMY NA OBCHODY EUROPEJSKICH DNI DZIEDZICTWA

Tegoroczne hasło „Połączeni dziedzictwem” oddaje charakter imprezy organizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie wraz ze Szkołą Podstawową w Zrębicach.

Dziedzictwo łączy poprzez wspólnotę wartości i tradycji. Podobnie doroczny rajd pieszy ścieżkami świętego Idziego łączy zarówno dwie miejscowości i dwie instytucje. Podczas spaceru prowadzonego przez wykwalifikowanego przewodnika jurajskiego uczestnicy mają okazję poznać lokalne tradycje, zwyczaje oraz piękno przyrody tej części Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Impreza zakończy się tradycyjnym Świętem Pieczonek organizowanym przez Szkołę Podstawową w Zrębicach.

Odległość, którą pokonują uczestnicy to ok. 8 km, o łatwym stopniu trudności.

Dla uczestników chcących powrócić do Olsztyna zostanie podstawiony autokar.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).