Sobota, 13 kwietnia 2024r. | Imieniny: Przemyslawa, Hermenegildy, Marcina
Pokaż menu

ZBUDUJEMY UL. BUKOWĄ W OLSZTYNIE

25 marca, 2024
ZBUDUJEMY UL. BUKOWĄ W OLSZTYNIE
logo zamek amonit
Urząd Miasta i Gminy Olsztyn ogłosił przetarg na budowę ul. Bukowej w Olsztynie, która jest przedłużeniem oddanej właśnie do użytku ul. Słowackiego.

Nowa droga będzie miała parametry porównywalne z oddaną niedawno ul. Słowackiego. Projekt przewiduje budowę jezdni (szer. 6 m), chodników (2 m), trasy rowerowej (2 m), kanału technologicznego, kanalizacji i oświetlenia. Termin realizacji to 12 miesięcy od podpisania umowy, czyli do połowy przyszłego roku inwestycja powinna być zakończona.
Droga o długości prawie 600 m połączy ul. Mstowską (kierunek na wschód) z drogą powiatową na Turów. A obie nowe drogi – Słowackiego i Bukowa będą zamykały Olsztyn od strony północnej.

Projekt przewiduje zabudowę 17 latarni oraz dedykowane doświetlenie przejść dla pieszych. Spodziewany koszt – ok. 4.5 mln zł.

Termin otwarcia ofert to 8 kwietnia tego roku.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).