Sobota, 24 lutego 2024r. | Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza
Pokaż menu

ZBUDUJEMY WINDĘ W BUDYNKU URZĘDU

01 września, 2023
ZBUDUJEMY WINDĘ W BUDYNKU URZĘDU
winda
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przyznał Miastu i Gminie Olsztyn 550 tys. zł na budowę windy w budynku Urzędu przy placu Piłsudskiego 10.

Winda obsłuży wszystkie poziomy: wejścia, sali narad oraz pierwsze i drugie piętro. – W budynkach użyteczności publicznej winda to dzisiaj niezbędny standard służący nie tylko niepełnosprawnym, ale także osobom starszym lub mającym problemu z chodzeniem – mówi Tomasz Kucharski, Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn.

Projektowanie trwało ponad rok. Decydujące dla sprawy było pozyskanie finansowania, co zostało poprzedzone wykonaniem projektu i uzyskaniem pozwolenia na budowę. W związku z tym przetarg na realizację zadania planujemy ogłosić w październiku tego roku.

Celem projektu jest likwidacja barier architektonicznych uniemożliwiających niepełnosprawnym interesantom Urzędu Miasta i Gminy Olsztyn. Realizacja zadania pozwoli im na pełny udział w życiu społecznym i jednocześnie wpłynie na większą samodzielność Mieszkańców. Winda będzie uniwersalna i przystosowana do potrzeb osób ze wszystkimi rodzajami niepełnosprawności, w tym z ograniczeniami w poruszaniu się, osobom starszym oraz z niepełnosprawnością zmysłu wzroku i słuchu. Zadanie ma zostać zrealizowane do końca 2024 r.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).