Poniedziałek, 17 czerwca 2024r. | Imieniny: Laury, Marcjana, Alberta
Pokaż menu

Zdzisław Synoradzki Mistrzem Polski

07 listopada, 2023
Zdzisław Synoradzki Mistrzem Polski
kilkanaście osób na podium
W dniach 3-4 listopada 2023 r. w pięknej Ustce rozegrano XXXVI Mistrzostwa Polski Seniorów Taekwon-Do ITF.

Wzięło w nich udział 155 zawodników z 32 klubów. Nie mogło na nich zabraknąć również zawodników z Klubu Sportowego Dragon. Trener Jacek Wąchała jest dumny ze swoich podopiecznych, a w szczególności z najbardziej utytułowanego Zdzisława Synoradzkiego – mieszkańca Olsztyna. Podczas w/w zawodów Synoradzki wywalczył tytuł Mistrza Polski w konkurencji testów siły, polegającej na rozbiciach desek technikami ręcznymi i nożnymi. Wiele lat pracował nad doskonaleniem się w tej dziedzinie sztuki walki. Jest to bardzo trudna konkurencja, gdyż wymaga ogromnej siły, precyzji i skupienia.
Na Mistrzostwach Dragoni zdobyli łącznie 6 medali: 4 złote, 1 srebrny oraz 1 brązowy. Ten świetny wynik pozwolił im na zajęcie trzeciego miejsca w generalnej klasyfikacji klubów.
tekst i zdjęcia: Małgorzata Bejm KS DRAGON
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).