Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

Żegnamy por. Stefana Stochla

22 listopada, 2021
Żegnamy por. Stefana Stochla

por. Stefan Stochel podczas patriotycznej Mszy św. na Miejscu Straceń w Olsztynie, 14.06.2020 r.

19 listopada 2021 r. w wieku 93 lat odszedł od nas porucznik Stefan Stochel, bohater, zasłużony Kombatant RP, rodowity mieszkaniec Gminy Olsztyn.

Stefan Stochel urodził się w Przymiłowicach 18 października 1928 r. i mieszkał tam do końca życia. Był żołnierzem Armii Krajowej w stopniu porucznika. Od niemal trzydziestu lat pełnił zaszczytną funkcję Prezesa Gminnego Koła Związku Kombatantów. Zawsze obecny na gminnych uroczystościach patriotycznych ze sztandarem.

Uhonorowany licznymi odznaczeniami. W 2018 r., w roku obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski, za patriotyczną postawę został wyróżniony statuetką „Olsztyńskiego Anioła Stróża”.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 23 listopada 2021 r. o godz. 14.00 w Kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Olsztynie.

– Z głębokim żalem i smutkiem żegnamy bohatera naszej Niepodległości. Jego odejście to wielka strata dla całej ojczyzny – mówi Tomasz Kucharski, wójt Gminy Olsztyn.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).