Niedziela, 29 stycznia 2023r. | Imieniny: Zdzisława, Franciszka, Józefa
Pokaż menu

Zielona energia dla mieszkańców

08 grudnia, 2022
Zielona energia dla mieszkańców

142 budynki w naszej gminie zyskają dofinansowanie na produkujące energię elektryczną panele fotowoltaiczne. A łącznie w całym projekcie unijnym, któremu liderujemy, Olsztyn oraz gminy Przyrów i Dąbrowa Zielona – kilkaset.

Miasto i Gmina Olsztyn ogłosiła przetarg na dostawę i montaż instalacji odnawialnych źródeł energii dla domów prywatnych w ramach realizacji projektu „Zielona Jura – wzrost wykorzystania OZE
w gminach Olsztyn, Przyrów, Dąbrowa Zielona”. Termin składania ofert mija 9 stycznia 2023 r.

Olsztyn na realizację inwestycji otrzyma za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego prawie 8,7 mln zł. Dzięki dofinansowaniu z unijnego konkursu nowe instalacje OZE powstaną w 487 domach prywatnych z terenu trzech gmin.

W ramach zadania 263 właścicieli nieruchomości z gminy Olsztyn zyska odnawialne źródła ciepła, z czego:
• mikroinstalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy 628 kWp powstaną w 142 domach,
• kolektory słoneczne o łącznej mocy 346,8 kW zostaną zamontowane w 71 domach,
• instalacje pomp ciepła do c.w.u. zyska 35 domów,
• kotły na biomasę zostaną zainstalowane w 15 domach.

Projekt jest współfinansowany z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 w ramach mechanizmu REACT- EU.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).