Wtorek, 16 kwietnia 2024r. | Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety
Pokaż menu

ZMIANY W CZĘSTOCHOWSKIEJ KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

21 lutego, 2024
ZMIANY W CZĘSTOCHOWSKIEJ KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ
logo Cżestochowa
W związku z udostępnieniem dla ruchu przebudowanej Alei Wojska Polskiego na odcinku od al. Jana Pawła II do ulicy Rakowskiej, od 24 lutego 2024 r. zostaną wprowadzone następujące zmiany na liniach autobusowych:

Linie nr 39, 58, 92, 100 i 124 zostają zlikwidowane.

Linia nr 10
Zostaje przywrócona trasa BŁESZNO – PARKITKA SZPITAL

Linia nr 12

Na odcinku RAKÓW DWORZEC PKP – Dworzec PKS zostaje przywrócona pierwotna trasa przez Aleję Najświętszej Maryi Panny, Galerię Jurajską oraz al. Wojska Polskiego, przy czym w kierunku Rakowa autobusy pojadą trasą zmienioną od przystanku „Okrzei” przez Bohaterów Katynia i Rakowską do Limanowskiego. Ponadto w Gnaszynie linia ulegnie przedłużeniu do pętli GNASZYN DWORZEC PKP, a część kursów pojedzie jeszcze dalej – do przystanku SZYBOWA.

Linia nr 20
Pozostaje na trasie BRZEZINY – WYCZERPY OSIEDLE, a na odcinku od Ronda Trzech Krzyży do węzła „Estakada” zostaje przywrócona jej podstawowa trasa przez rejon Placu Daszyńskiego i Galerii Jurajskiej oraz przez al. Wojska Polskiego.

Linia nr 23
Zostaje przywrócona trasa REJTANA – DŹBÓW KSSE SKORKI

Linia nr 24
Zostaje przywrócona trasa JESIENNA – KUKUCZKI, przy czym w kierunku Jesiennej obowiązuje trasa zmieniona od przystanku „Okrzei” przez Bohaterów Katynia do skrzyżowania z Rakowską i Jesienną.

Linia nr 27
Trasa pozostaje bez zmian, natomiast w związku z bardzo niskim zapotrzebowaniem na przewozy, w soboty i niedziele niemal wszystkie kursy w dzielnicy Zawodzie zostaną skrócone do przystanku ŻUŻLOWA. Odcinek w kierunku KSSE Kusięcka i Legionów obsłużą tylko linie 11 i 35.

Linia nr 31

Na odcinku CMENTARZ KOMUNALNY – Estakada powraca na swoją podstawową trasę (przez Zawodzie), a następnie przez al. Pokoju do pętli RAKÓW DWORZEC PKP. Od węzła „Estakada” w dni robocze w godzinach szczytu (5-8 i 13-16) oraz pojedyncze kursy w pozostałych okresach otrzymają przebieg: al. Wojska Polskiego (powrót: Limanowskiego – Okrzei – Łukasińskiego – RAKÓW DWORZEC PKP – al. Pokoju) – Bugajska – KRĘCIWILK

Linia nr 32
Na odcinku STARA GORZELNIA / WIELKOBORSKA – Estakada powraca na swoją podstawową trasę, przez II Aleję Najświętszej Maryi Panny, Galerię Jurajską i al. Wojska Polskiego, następnie przez al. Pokoju, Raków Dworzec PKP, Łukasińskiego, Okrzei i Limanowskiego do pętli STADION RAKÓW (wspólna pętla z linią tramwajową nr 3)

Linia nr 34
Nowa miejska linia autobusowa na trasie: DROGOWCÓW – Drogowców – al. Jana Pawła II – Warszawska – Pl. Daszyńskiego – Ogrodowa – Krakowska (powrót: Wróblewskiego – Kanał Kohna – Mirowska – Pl. Daszyńskiego – Mirowska – Nadrzeczna) – al. Wojska Polskiego – Bugajska – KRĘCIWILK (większość kursów: – Bugajska – Odrzykoń – kurs szkolny: Os. Pod Wilczą Górą – OLSZTYN RYNEK – 1 kurs wieczorny przedłużony z Olsztyna przez Kusięta
Uwaga: na całej długości linii nr 34 obowiązuje miejska taryfa biletowa. Linia ta zastąpi na ulicy Drogowców linię 23 (przywróconą na Rejtana) oraz linie 31 i 58 na Bugajskiej. Obsługę Kręciwilka zapewnią wszystkie kursy nowej linii 34 oraz niektóre z kursów w ramach linii 31.

Linia nr 35
Pozostaje w relacji LEGIONÓW / KSSE KUSIĘCKA – ZAJEZDNIA MPK, przy czym pojedzie ulicą Jesienną i al. 11 Listopada zamiast Boh. Katynia.

Linie nr 53, 65 i 68
Powrócą na przebudowaną al. Wojska Polskiego, kursując w dalszym ciągu do przystanku ZAJEZDNIA MPK.

Prosimy o zapoznanie się z nowymi rozkładami jazdy powyższych linii autobusowych oraz z aktualnym schematem sieci komunikacyjnej, dostępnym na stronie internetowej www.czestochowa.pl/rozklady-jazdy
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).