Wtorek, 23 kwietnia 2024r. | Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Pokaż menu

ZMIANY W KOMUNIKACJI

23 lutego, 2024
ZMIANY W KOMUNIKACJI
autobus mpk logo
Przypominamy, że w związku z reorganizacją i zmianami układu linii autobusowych MPK wprowadzonymi przez miasto Częstochowę, od 24 lutego autobus MPK linii 58 straci charakter podmiejskiej i stanie się miejską z nowym numerem 34.

Autobus 34 pojedzie z Olsztyna najkrótszą i najszybszą trasą do Częstochowy – z Al. Wojska Polskiego zjedzie pod Galerię Jurajską, a kolejny przystanek przewidziany został na Placu Daszyńskiego. Punkty przesiadkowe zostały zlokalizowane na Estakadzie i Placu Daszyńskiego, gdzie będzie można przesiąść się do tramwaju albo innych linii autobusowych. Autobus tym samym nie pojedzie na ul. Piłsudskiego. Z placu Daszyńskiego, ul. Mirowską i Nadrzeczną pojedzie do Al. Jana Pawła II, a potem do Centrum Handlowego – Park Aniołów.

Nowe rozkłady jazdy dostępne na stronie internetowej:
https://www.olsztyn-jurajski.pl/komunikacja/
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).