Środa, 28 lutego 2024r. | Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha
Pokaż menu

ZRĘBICE WITAJĄ NOWE VOLVO DLA OSP

11 grudnia, 2023
ZRĘBICE WITAJĄ NOWE VOLVO DLA OSP
Wielka radość i masa wzruszeń oraz symboliki towarzyszyły w sobotę, 9 grudnia powitaniu nowego ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego w OSP Zrębice Volvo FM/VTC3R.

Nowiuteńki samochód o mocy silnika 345 kW za kierownicą przyprowadził prezes OSP Zrębice, Przemysław Gorajek, a towarzyszyli mu: Mariusz Adamowski, Piotr Żurek i Małgorzata Miedzińska. Nowe Volvo powitali na Odrzykoniu druhowie z pozostałych gminnych jednostek, burmistrz miasta i gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski, komendant OSP, Jan Jeleń, radni: Dariusz Górecki i Przemysław Gawron. Druhowie z OSP Zrębice przyjechali Volvem z 2008 r. i wysłużonym starem z 1979 r.

Samochód udało się sfinansować dzięki wsparciu Sejmiku Województwa Śląskiego i Marszałka, Jakuba Chełstowskiego – 500 000 zł, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – 230 000,00 zł, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach – 450 000 zł oraz funduszom przyznanym przez olsztyńską Radę Miejską – 500 000 zł.
Samochód zabudowało wybrane w przetargu Przedsiębiorstwo Specjalistyczne „Bocar” Sp. Z o.o.

– Taki nowoczesny sprzęt pozwala naszym ochotnikom dobrze pełnić służbę, a Mieszkańcom czuć się bezpiecznie – mówi Tomasz Kucharski, Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn. – Gratuluję Przemkowi i całej naszej lokalnej społeczności.

Dla OSP Zrębice w 2008 r. gmina kupiła pierwszy nowy samochód w powiecie częstochowskim. W 2018 roku, dzięki wsparciu funduszy unijnych udało się kupić samochód ratowniczo-gaśniczy Scania dla OSP Olsztyn. W ostatnich latach używane samochody zakupiliśmy dla OSP Przymiłowice, OSP Turów, OSP Kusięta.

W sobotę w remizie OSP nowy pojazd przywitali licznie zgromadzeni Mieszkańcy: były race, pirotechnika, szampan i torty. A przede wszystkim wiele radości i satysfakcji.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).