Niedziela, 3 grudnia 2023r. | Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Kasjana
Pokaż menu

Zwycięstwo OSP Zrębice w Zawodach Sportowo-Pożarniczych

28 czerwca, 2016
Zamek w Olsztynie - Ziijon - Praca własna / Wikipedia / CC BY 3.0 Zamek w Olsztynie - Ziijon - Praca własna / Wikipedia / CC BY 3.0

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej ze Zrębic zdobyła Puchar Wójta Gminy Olsztyn w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych.

Zawody odbyły się 26 czerwca 2016 r. na stadionie przy ul. Zielonej w Olsztynie. W rozgrywkach uczestniczyło osiem drużyn, w tym jedna drużyna kobieca z OSP Kusięta oraz jedna Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP Biskupice.

Zawody rozegrane zostały według Regulaminu Młodzieżowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych CTIF w konkurencjach: bieg sztafetowy na 400 m z przeszkodami i rozwinięcie bojowe, oraz według Regulaminu Zawodów Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych w konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami i ćwiczenia bojowe.

Zawody otworzył wójt Tomasz Kucharski - Prezes Zarządu Gminnego OSP z Janem Jeleniem - Komendantem Gminnym OSP w Olsztynie.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska powołaną przez Komendanta Miejskiego w Częstochowie pod przewodnictwem mł. bryg. Zbigniewa Strugacza, pozostali członkowie komisji: brygadier Piotr Mróz, st. Kapitan Dorota Machura, oraz aspirant Mariusz Salwierak.

Mimo olbrzymiego zaangażowania i woli walki, z przyczyny technicznych sprzętu, OSP Kusięta przekraczając regulaminowy czas na wykonanie ćwiczenia bojowego, zostały zdyskwalifikowane. W drodze wyjątku, już poza klasyfikacją, Komisja Sędziowska, umożliwiła druhom z  OSP Kusięta możliwość zaprezentowania swych umiejętności

Na zakończenie Wójt Gminny Olsztyn wraz z Komendantem Gminnym podziękowali za pomoc w przygotowaniu zawodów, zawodnikom za uczestnictwo i sportowy duch walki.

Wszystkim zwycięskim drużynom życzymy dalszych sukcesów w kolejnych turniejach na szczeblu powiatowym.

 

Klasyfikacja generalna zawodów przedstawia się następująco:

- drużyny męskie

1. OSP Zrębice
2. OSP Olsztyn
3. OSP Turów
4. OSP Przymiłowice
5. OSP Biskupice
6. OSP Kusięta – dyskwalifikacja.

- drużyny kobiece
1. OSP Kusięta
 
Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze
– dziewczęta
1. OSP Biskupice

 
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).