Środa, 21 lutego 2024r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Pokaż menu

1050–lecie Chrztu Polski i Rocznica Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja

02 maja, 2016
Budynek Urzędu Gminy z 1921 r. - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Budynek Urzędu Gminy z 1921 r. - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

29 kwietnia - dyrektor szkoły Bożena Turek - rozpoczynając uroczystą akademię nawiązała do ważnych wydarzeń z kart historii naszej Ojczyzny. Na uroczystości gościliśmy Przewodniczącą Rady Gminy w Poczesnej Lidię Kaźmierczak, radnych: Grzegorza Sikorę i Wojciecha Opiłkę oraz ks. Marka Włoch.

nierada-3maja

W tym roku obchodzimy 1050-lecie chrztu Polski. W związku z tak ważnym dla Narodu polskiego wydarzeniem, z inicjatywy nauczyciela historii i społeczeństwa Pana
Kornela Mielczarka, został zorganizowany i przeprowadzony w Szkole Podstawowej w Nieradzie szkolny konkurs historyczny przebiegający pod hasłem: „Polska pierwszych Piastów”.
W rywalizacji, która miała wykazać wiedzę na temat rządów dynastii piastowskiej, mogli wziąć udział uczniowie klasy V i VI.

Patronat nad konkursem objął Senator Rzeczpospolitej Pan Artur Warzocha, który ufundował dla zwycięzców (za zajęcie trzech pierwszych miejsc) nagrodę w postaci wyjazdu

studyjnego do parlamentu w Warszawie.

Na 28 uczniów klasy V i VI wyzwanie podjęło aż 15 osób. Konkurs w formie testu odbył się w dniu 18 kwietnia 2016 r. Poziom przygotowania uczestników był bardzo wysoki. Pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy VI – Aleksandra Grzyb. Na drugim miejscu znalazła się Klaudia Młyńczyk z klasy VI. Natomiast trzecie miejsce zajęła uczennica klasy V - Julia Błaszak.
Uroczyste ogłoszenie wyników nastąpiło w dniu 29 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej w Nieradzie podczas szkolnych obchodów Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Po inscenizacji przygotowanej przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli: Kornela Mielczarka i Doroty Wiśniewskiej-Klekot, dyplomy za udział w konkursie oraz za zajęcie trzech pierwszych miejsc wręczyła Przewodnicząca Rady Gminy w Poczesnej Lidia Kaźmierczak oraz dyrektor szkoły Bożena Turek. Na temat rocznicy chrztu Polski głos zabrał proboszcz Parafii w Nieradzie ksiądz Marek Włoch, który podkreślił ważną rolę historii w życiu Polaków.

 

Kornel Mielczarek 

 
nierada-3maja
nierada-3maja
nierada-3maja
nierada-3maja
nierada-3maja
nierada-3maja
nierada-3maja
nierada-3maja
nierada-3maja
nierada-3maja
nierada-3maja
nierada-3maja
nierada-3maja
nierada-3maja
nierada-3maja
nierada-3maja
nierada-3maja
nierada-3majaGmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).