Czwartek, 21 września 2023r. | Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Pokaż menu

45 Bieg Jesienny im. Tomasza Hopfera

18 września, 2023
45 Bieg Jesienny im. Tomasza Hopfera

W sobotę 16 września reprezentacja Gminy Poczesna wzięła udział w II Mistrzostwach Subregionu Północnego Województwa Śląskiego w Crossie rowerowym w Parzymiechach w ramach 45 Biegu Jesiennego im. Tomasza Hopfera.

bieg

W tegorocznych Mistrzostwach brały udział drużyny szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zawodnikom towarzyszył nie tylko dobry nastrój, ale również wspaniała pogoda. Gminę Poczesna reprezentowała drużyna w kategorii szkół podstawowych w składzie:
- Amelia Łagodzińska, 
- Mikołaj Bąbik (który miał pecha i przez awarię roweru musiał zejść z trasy crossu), 
- Oliwier Bednarek (niestety nie wystartował, bo dostał gorączkę), 
- Aleksander Kijak, 
- Franciszek Majewski.
Opiekunem drużyny była Agnieszka Brzozowska. Cała drużyna, czyli zawodnicy oraz opiekun to uczniowie i nauczyciel ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika we Wrzosowej. 
Wyjazd ekipy wsparł Wójt Gminy Poczesna Krzysztof Ujma, który zorganizował bezpieczny transport do Parzymiech samochodem. Bezpiecznie zostały także przewiezione rowery. Również z inicjatywy i przychylności Wójta Krzysztofa Ujmy została dokonana opłata startowa. 
Trasa liczyła ok. 18 km i wiodła duktami i ścieżkami leśnymi, polnymi oraz szutrowymi. 
Wszyscy nasi zawodnicy otrzymali medale, upominki oraz ciepły i słodki posiłek. Gratulujemy i dziękujemy drużynie za zaangażowanie i rywalizację w duchu fair play.
PW; fot. PW

zam. an

 
bieg
bieg
bieg
bieg
bieg
bieg
bieg
bieg
bieg
bieg
bieg
bieg
bieg
bieg
bieg
bieg
bieg
bieg
bieg
bieg
bieg
biegGmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).