Środa, 4 października 2023r. | Imieniny: Rozalii, Edwina, Franciszka
Pokaż menu

APEL DO MIESZKAŃCÓW GMINY POCZESNA!

05 kwietnia, 2016
Dwór Augusta Kotlińskiego z 1932 r. - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Dwór Augusta Kotlińskiego z 1932 r. - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Na podstawie art. 3 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991r. o ochronie przeciwpożarowej (Dz. U. 2016r. poz. 191 ) oraz art. 15 ust. 1 i 5 ustawy z dnia 3 lutego 1995r. o ochronie gruntów rolnych i leśnych (Dz.U. z 2015r. poz. 909 ze zm.) przypominam wszystkim właścicielom nieruchomości o obowiązku zapobiegania degradacji gruntów rolnych. Szczególną uwagę należy zwrócić na wykaszanie co najmniej raz w roku traw i zarośli, które stwarzają poważane zagrożenie pożarowe i degradację gruntów rolnych! Jednocześnie przypominam o bezwzględnym zakazie wypalania traw !

herb

Za wykroczenie tego typu grożą surowe sankcje: art. 82 § 4 ustawy z dnia 20 maja 1971r.Kodeks wykroczeń (Dz. U. z 2015r., poz. 1094 ze zm.) - kara aresztu, nagany lub grzywny, której wysokość w myśl art. 24 § 1 może wynosić od 20 do 5 000 zł.

Ponadto informuję, że w wyniku zaniedbań związanych z niewykaszaniem traw rozrasta się również roślina nazywana Barszczem „Sosnowskiego”.

Przypominam i apeluję o niezaniedbywanie swoich posesji, rowów, chodników przyległych do posesji, pól, gruntów, użytków rolnych.

Wójt Gminy Poczesna Krzysztof Ujma 

 Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).