Piątek, 18 czerwca 2021r. | Imieniny: Marka, Elzbiety
Pokaż menu

Barwny korowód przemaszerował ulicami Poczesnej w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.

01 czerwca, 2021
Barwny korowód przemaszerował ulicami Poczesnej w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” słusznie stwierdził Janusz Korczak. W tych kilku krótkich pięknych słowach można podsumować barwny korowód roześmianych przedszkolaków, którzy przemaszerowali ulicami Poczesnej.

Barwny korowód zorganizowany przez Przedszkole w Poczesnej w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” zatrzymał się przy Urzędzie Gminy, gdzie przedszkolaki spotkały się z Wójtem Gminy Poczesna - Krzysztofem Ujmą, który z okazji Dnia Dziecka wręczył im drobne upominki i słodycze. Swoją wizytą maluchy wniosły mnóstwo uśmiechów i radości zarażając tym innych. Należy podkreślić, że Przedszkole w Poczesnej w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania zostało docenione wieloma nagrodami: otrzymało już dwa medale, 3 nagrody, 4 wyróżnienia, dwa wyróżnienie specjalne i jedno podziękowanie za najlepiej prowadzoną  kampanię „Cała Polska czyta dzieciom”. Dzięki takim działaniom edukacyjnym od najmłodszych lat dowiadujemy się, że książka jest czymś ważnym i wyjątkowym w życiu człowieka. Idea i wydarzenia tegorocznej kampanii promują wartościową literaturę dla dzieci  i młodzieży, w tym roku ze światłem skierowanym na polskich autorów.
 

Iwona Skorupa
zdjęcia: Mariusz Matyja
 Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).