Niedziela, 14 kwietnia 2024r. | Imieniny: Bereniki, Waleriana, Justyny
Pokaż menu

Czterech nowych pediatrów

28 marca, 2024
Dwór Augusta Kotlińskiego z 1932 r. - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Dwór Augusta Kotlińskiego z 1932 r. - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

w Ośrodkach Zdrowia na terenie Gminy Poczesna.
Z inicjatywy Wójta Gminy Poczesna – Krzysztofa Ujmy oraz dzięki działaniom dyrektor GZOZ w Poczesnej – Anety Sowińskiej, od 2 kwietnia 2024 roku, w Ośrodkach Zdrowia na terenie Gminy Poczesna zatrudnionych zostanie czterech, nowych pediatrów. Dzięki takiemu rozwiązaniu, każdego dnia będzie zapewniona specjalistyczna pomoc, z której będą mogli skorzystać najmłodsi mieszkańcy Gminy Poczesna.
Nowozastrudnieni specjaliści będą przyjmować w Ośrodku Zdrowia w Poczesnej oraz w Ośrodku Zdrowia we Wrzosowej.
Należy podkreślić, że wszelkie działania, które są prowadzone w GZOZ Poczesna mają na celu zapewnić pacjentom jak najlepszą dostępność nie tylko do podstawowej opieki zdrowotnej, ale także do specjalistów i badań.
Stąd m.in. zorganizowanie w Ośrodku Zdrowia w Nieradzie oraz Ośrodku Zdrowia we Wrzosowej punktów poboru materiałów do badań. Placówki medyczne działające na terenie Gminy Poczesna na bieżąco wyposażane  są w wysokiej klasy sprzęty diagnostyczne. W Ośrodkach pracują specjaliści, dzięki temu pacjenci z terenu naszej gminy mają lepszy dostęp nie tylko do diagnostyki, ale również do specjalistycznego leczenia.
Kolejną innowacją jaka została wprowadzona w GZOZ Poczesna,  jest opieka koordynowana, dzięki której osoby przewlekle chore są pod stałą opieką diagnostyczno-specjalistyczną.
W ramach opieki koordynowanej przyjmują następujący specjaliści: diabetolog ( dwóch lekarzy); pulmonolog; kardiolog oraz nefrolog. Konsultacjami specjalistycznymi kieruje koordynatorka. Do dyspozycji pacjentów jest także dietetyk.
Aneta Nawrot
 
NOWI PEDIATRZY, którzy od 2 kwietnia zaczną przyjmować najmłodszych pacjentów z terenu Gminy Poczesna, to:
- lek. med. Aldona Szymczyk
- lek. med. Agata Jadowska
- lek. med. Ewa Grzesiak
- Lek. med. Sylwia Janus-Drewniak.
 
Zam. an

 Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).