Czwartek, 1 grudnia 2022r. | Imieniny: Natalii, Eligiusza, Edmunda
Pokaż menu

Dary z Gminy Poczesna

22 października, 2021
Dary z Gminy Poczesna

dotrą przed Bożym Narodzeniem do naszych rodaków.

dary-litwa

Wójt Gminy Poczesna – Krzysztof Ujma przybył do Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej  na podsumowanie akcji charytatywno-patriotycznej „Wizyta św. Mikołaja na Kresach 2021".
Gmina Poczesna od lat czynnie włącza się w to przedsięwzięcie – jednocześnie solidaryzuje się z Polakami mieszkającymi na Litwie.
W tegorocznej akcji zbierania darów dla naszych rodaków nie zawiodły placówki oświatowe, przedsiębiorcy z terenu Gminy Poczesna oraz nasi mieszkańcy. Zebrane dary zostaną przekazane ks. proboszczowi i koordynatorowi akcji – Ryszardowi Umańskiemu i dotrą przed Bożym Narodzeniem  na Litwę.
Podczas spotkania podsumowującego Wójt Krzysztof Ujma nawiązał do przyjaźni jaka łączy mieszkańców Solecznik z mieszkańcami Gminy Poczesna.
Aneta Nawrot, fot. Aneta Nawrot

zam. an

 
dary-litwa
dary-litwa
dary-litwa
dary-litwa
dary-litwa
dary-litwa
dary-litwa
dary-litwa
dary-litwa
dary-litwa
dary-litwa
dary-litwa
dary-litwa
dary-litwa
dary-litwa
dary-litwa
dary-litwa
dary-litwaGmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).