Środa, 30 listopada 2022r. | Imieniny: Andrzeja, Maury, Konstantego
Pokaż menu

Dokumenty do pobrania

27 września, 2022
Dokumenty do pobrania

W związku z wystąpieniem zgnilca amerykańskiego pszczół na terenie Częstochowy,

wydane zostało Rozporządzenie Nr 1/2022 z dnia 24 sierpnia 2022r., Powiatowego Lekarza Weterynarii w Częstochowie w sprawie zwalczania zgnilca amerykańskiego pszczół na terenie powiatu częstochowskiego. (Dz. Urz. Woj. Śl. z 2022r. poz 5274). Nakazuje ono oznakowanie obszaru zapo

Zgnilec amerykański

wietrzonego poprzez ustawienie na zewnętrznej jego granicy tablic ostrzegawczych. Tablice takie zostały ustawione na zewnętrznej granicy obszaru przebiegającego przez teren Gminy Poczesna tj. w miejscowościach Brzeziny Nowe, Brzeziny Kolonia, Sobuczyna, Młynek, Mazury obszar Huty Starej A, zgodnie z wytycznymi zawartymi w rozporządzeniu i określonymi w załączniku graficznym.
UG - Aleksandra Warzecha
 

 Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).