Czwartek, 22 lutego 2024r. | Imieniny: Marty, Malgorzaty, Piotra
Pokaż menu

Dokumenty do pobrania

27 listopada, 2023
Dokumenty do pobrania

...

Szanowni Państwo,
Z informacji przekazanych Gminie przez przedstawiciela Wykonawcy PORR S.A., tj. firmy realizującej przebudowę drogi krajowej nr 91 na odcinku Częstochowa – Nowa Wieś wynika, że:
1. Przystanek MPK dotychczas znajdujący się na wysokości bloków

Uwaga!!! Zmiana orgamizacji MZK

przy ul. Cementowej został przeniesiony o ok. 200 m w stronę Częstochowy i został oznakowany zgodnie z projektem tymczasowej organizacji ruchu;
2. Wykonawca uzgodnił z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym w Częstochowie trasy przejazdów linii autobusów nr 53, 65 i 68;
3. Komunikacja powiatowa PKS będzie kursować trasami bez objazdów, a oznakowanie tymczasowe dotyczące możliwości przejazdu dla komunikacji PKS do końca miesiąca zostanie skorygowane .
4. Wykonawca jest w trakcie uzgadniania aneksu do projektu tymczasowej organizacji ruchu dotyczącej umożliwienia:
- wjazdu w ul. Fabryczną – kierunek z Katowic
- wyjazdu z ul. Fabrycznej – kierunek do Częstochowy. Kierunek do Katowic nie będzie możliwy - wyznaczony będzie objazd do skrzyżowania DK 91 / ul. Handlowa.
- wyjazdu z ul. Leśnej – kierunek do Częstochowy.
5. Otrzymany projekt tymczasowej organizacji ruchu przedstawiamy w załączeniu.
Jednocześnie informujemy, że Urząd Miasta Częstochowy wystosował komunikat o zmianach w komunikacji miejskiej, który publikujemy w załączeniu.
Zdajemy sobie sprawę z  utrudnień wynikających z przebudowy drogi krajowej nr 91 i będziemy je cały czas monitorować. Jesteśmy w stałym kontakcie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Katowicach oraz z Wykonawcą, tj. PORR S.A. W miarę postępu i zaangażowania prac, będziemy występować o ograniczanie uciążliwości, aby dojazd do poszczególnych miejsc na terenie Gminy Poczesna był dostępny jak najkrótszymi trasami i w jak najkrótszym czasie.
Wójt Gminy Poczesna
Krzysztof Ujma
 

 
Uwaga!!! Zmiana organizacji MZK
Uwaga!!! Zmiana organizacji MZK
Uwaga!!! Zmiana organizacji MZK
Uwaga!!! Zmiana organizacji MZKGmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).