Poniedziałek, 8 sierpnia 2022r. | Imieniny: Cypriana, Emiliana, Dominika
Pokaż menu

DW 791 na terenie gminy Poczesna

04 sierpnia, 2022
1
DW 791 na terenie gminy Poczesna

z nowym, bezpiecznym oświetleniem energooszczędnym.

dw791

Zadanie o nazwie: „Przebudowa DW 791 na odcinku od DK1 do DK 78” – na terenie gminy Poczesna rozpoczęła się w 2019 roku. Odcinek, który był przebudowywany, to fragment drogi zaczynający się od skrzyżowaniu z DK 1 w miejscowości Kolonia Poczesna, a kończący się na skrzyżowaniu z DK 78 w Zawierciu. Zakres remontu obejmował m.in. przebudowę drogi; przebudowę konstrukcji nawierzchni; ujednolicenie szerokości drogi; przebudowę/budowę chodników, zjazdów, zatok autobusowych, ciągów pieszo-rowerowych. Nastąpiło poszerzenie drogi i przebudowano istniejące skrzyżowania.
Teraz przyszedł czas na oświetlenie. Zgodnie z powyższym zadaniem, na odcinku od DK1 do DK 78” wybudowano oświetlenie drogowe (z oprawami) oraz zostały zainstalowane lampy LED. Na odcinku: od Kolonia Borek ul. Przemysłowa do ul. Częstochowska – znajdują się 74 lampy. Natomiast na odcinku: od skrzyżowania DK-1 z DW 791 do ul. Przemysłowej w ilości – pojawiło się 61 lamp.
W wyniku powyższych działań ruch na drodze jest sprawniejszy oraz – również dzięki oświetleniu - bezpieczniejszy.
Aneta Nawrot

 
dw791
dw791
dw791
dw791
dw791
dw791Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Jedna odpowiedź do “DW 791 na terenie gminy Poczesna”

 1. Igor pisze:

  Ta cała pseudoprzebudowa była niepotrzebna, w takiej formie jaka jest teraz. O ile zbudowano brakujący fragment chodnika między Kolonią Borek, a Osinami co jest niewielkim plusem, to jednak mimo to jest ścieżka rowerowa, która nie wiedzieć czemu praktycznie cały łączy się z drogą wojewódzką krawężnikiem z niewielkimi wyjątkami. Żenada jakich mało.
  A to nie wszystko. Poziom tej dennej przebudowy DW 791 to w dodatku robienie niepotrzebnych utrudnień dla mieszkańców, którzy muszą oglądać tą żenadę w postaci drogi, która teraz wygląda jak jakaś autostrada. A to jest droga lokalna, która ma służyć mieszkańcom no i też turystą, którzy chcą jechać nad zalew w Poraju, lub na jurę krakowsko-częstochowską, ale błagam, to jest przegięcie. Przez ronda w Kolonii Borek nie da się normalnie jeździć. Cały czas są spowolnienia na nich, nie tylko przez pojazdy ciężarowe, ale kierowców, którzy muszą zwalniać. Organizację ruchu dałoby się inaczej zorganizować. Ruch
  Wkurza mnie również idiotyzm tej inwestycji na której nie wiedzieć czemu w niektórych miejscach upchane są wszędzie gdzie się tylko da ohydne lampy LEDowe, które można było zamontować na pojedynczym słupie. I skoro na rondach można było tzw zrobić gwiazdę, to dlaczego na poboczu lampy muszą być upchane tak, żeby tworzyły las słupów? To jest kompletnie bezsensu i robi tylko niepotrzebny syf. Ba nawet muszę jedną z tych ohydnych lamp oglądać ze swojego okna, a w dodatku przy odsłoniętych firankach światło wpada. Co prawda po drugiej stronie ulicy była jedna lampa zamontowana na słupie energetycznym, ale przynajmniej działała tak, że nie świeciła ostro, a ten LEDowy syf nawala gdzie się da.
  Tutaj też mam pytanie dlaczego części lamp nie można było zamontować po prostu na słupach energetycznych aby nie trzeba było wówczas robić niepotrzebnej słupozy w wielu miejscach i żeby nie przeszkadzać mieszkańcom i przestawiać im płotów?
  Te zdjęcia jakie tu zostały umieszczone na stronie idealnie oddają obraz żenady jaka płynie z tej niepotrzebnej przebudowy. Mieszkańców ma się gdzieś. Nikt ze mną się nie kontaktował i raczej nie skontaktuje. Ta cała przebudowa DW 791 u nas w gminie Poczesna to jedno wielkie dno i jest tylko gorzej. Należy większość rzeczy przywrócić do stanu pierwotnego jaki był jeszcze w 2019 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).