Czwartek, 18 kwietnia 2024r. | Imieniny: Boguslawy, Apoloniusza
Pokaż menu

Dwa nowe urządzenia

03 lutego, 2023
Dwa nowe urządzenia

dla Ośrodka Zdrowia w Nieradzie (z siedzibą w Michałowie).
Elektrokardiograf i skaner żył – to dwa nowe, nieinwazyjne urządzenia, które zostały kupione.

urzadzenia-nierada

Badania za pomocą pierwszego z urządzeń – popularnie zwanego przez pacjentów EKG – pozwala na wykrycie ewentualnych nieprawidłowości w pracy serca. Lekarz najczęściej zleca wykonanie tego badania m.in. wówczas gdy pacjent uskarża się na bóle w klatce piersiowej, cierpi na choroby układu krążenia czy podejrzewa powikłania po innej chorobie, np. grypie. Może też zlecić wykonanie EKG, gdy u chorego doszło do omdlenia czy utraty świadomości.
Badanie EKG jest bezinwazyjne i bezbolesne, i może być ono wykonane zarówno u dziecka jak również u osoby dorosłej.
            Kolejne nowe urządzenie, z którego będą mogli korzystać pacjenci, to skaner żył. Jest to przyrząd, który – w największym skrócie – ma pomóc, szczególnie jeśli chodzi o dzieci i osoby starsza, w zlokalizowaniu żył podskórnych, w celu pobrania krwi lub wykonania iniekcji dożylnej. Dzięki skanerowi, pacjent nie będzie narażony na niepotrzebne wkucia i tym samym na dyskomfort wywołany bólem.
Pieniądze na zakup powyższych urządzeń dla ośrodka w Nieradzie (z siedzibą w Michałowie) pochodzą z budżetu Gminy Poczesna (w ramach Funduszu Sołeckiego).
Dyrektor GZOZ – Aneta Sowińska dziękuje Wójtowi Krzysztofowi Ujmie oraz Radzie Sołeckiej za możliwość kupna opisanego sprzętu, który będzie służył mieszkańcom gminy Poczesna.
Aneta Nawrot; fot. Aneta Sowińska
 
 

zam. an

 
urzadzenia-nierada
urzadzenia-nierada
urzadzenia-nierada
urzadzenia-nierada
urzadzenia-nierada
urzadzenia-nierada
urzadzenia-nierada
urzadzenia-nierada
urzadzenia-nierada
urzadzenia-nierada
urzadzenia-nierada
urzadzenia-nieradaGmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).