Poniedziałek, 30 stycznia 2023r. | Imieniny: Macieja, Martyny, Teofila
Pokaż menu

Dwie biało-czerwone wstęgi zostały przecięte w sobotę, 26 listopada 2022 r, w miejscowości Brzeziny Nowe, w Gminie Poczesna.

28 listopada, 2022
Dwie biało-czerwone wstęgi zostały przecięte w sobotę, 26 listopada 2022 r, w miejscowości Brzeziny Nowe,  w Gminie Poczesna.

Jedna symbolizowała przekazanie do użytku dobrze wyposażonej kuchni, druga - wyremontowany dach oraz oddanie do użytku nowoczesnej łazienki, które będą służyć zarówno mieszkańcom jak i organizacjom działającym na tym terenie m.in. Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich „Brzezinianki”.

Dwie biało-czerwone wstęgi zostały przecięte w sobotę, 26 listopada 2022 r, w miejscowości Brzeziny Nowe,  w Gminie Poczesna.

 Swoją obecnością na uroczystości zaszczycili: ks. Paweł Marzec – Proboszcz parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Częstochowie, Krzysztof Ujma – Wójt Gminy Poczesna, Andrzej Lech – Zastępca Wójta Gminy Poczesna, Renata Smędzik – Sekretarz Gminy Poczesna, Iwona Skorupa - dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej. Oddana do użytku ergonomiczna kuchnia jest obecnie wygodnym i higienicznym miejscem, które będzie wykorzystywane przez osoby wynajmujące salę, oraz przez mieszkańców Gminy Poczesna i okolic przy organizacji różnego rodzaju spotkań integracyjnych dla dzieci i dorosłych, zebrań, warsztatów. Główna sala świetlicy  była również niedawno remontowana i jest na tyle duża, że organizowane w niej wydarzenia pozwalają przyjąć znaczną ilość osób. Odpowiednie wyposażenie kuchni oraz nowoczesna łazienka na pewno zachęcą do wynajmowania świetlicy.
Oba przedsięwzięcia zostały zrealizowane z budżetu Gminy Poczesna i miały na celu zaspokojenie potrzeb społeczności, podniesienie standardu życia, stworzenie warunków miejsca integracji środowiska lokalnego, spotkań mieszkańców, stworzenie możliwości kulinarnego rozwoju miejscowości Brzeziny Nowe i okolic oraz promocji  tego regionu na szczeblu powiatu częstochowskiego. Poświęcenia nowo oddanych wnętrz dokonał ks. Paweł Marzec - proboszcz parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Częstochowie. Na zakończenie odbyło się zwiedzanie oddanych do użytku pomieszczeń i poczęstunek przygotowany przez Panie z KGW „Brzezinianki”.
Wójt Gminy Poczesna przekazał z tej okazji list gratulacyjny na ręce przewodniczącej KGW „Brzezinianki” – Ewie Kochman, w którym m.in. podziękował za wszechstronną działalność. „ Gratuluję i dziękuję za ogromne serce wkładane w to wszystko, co robicie oraz życzę siły, wytrwałości i kreatywności w dalszej działalności. Niech to wyjątkowe miejsce,  będzie dla Was jeszcze większą motywacją i impulsem do dalszego rozwoju. Tacy ludzie są potrzebni naszej gminie, dziękuję że jesteście”.
Iwona Skorupa
fot; Iwona Skorupa, Wioletta Trzcińska

 Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).