Środa, 7 grudnia 2022r. | Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora
Pokaż menu

Dystrybucja węgla dla mieszkańców Gminy Poczesna

09 listopada, 2022
Dystrybucja węgla dla mieszkańców Gminy Poczesna

Wójt Gminy Poczesna informuje, że Gmina Poczesna przystąpiła do realizacji postanowień ustawy z dnia 27 października 2022 roku o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych.

wegiel

Wnioski mogą składać osoby, którym został przyznany dodatek węglowy.
Pojedyncze gospodarstwo domowe może zakupić 1,5 tony węgla do końca roku 2022 oraz kolejne 1,5 tony węgla do 30 kwietnia 2023 roku.
O zakup nie mogą ubiegać się te gospodarstwa domowe, które kupiły już węgiel na zasadach preferencyjnych (np. poprzez sklep PGG lub inne) w cenie niższej niż 2000 zł za tonę.
 
Wnioski można składać w formie pisemnej osobiście lub listownie w Urzędzie Gminy Poczesna, ul. Wolności 2, 42-262 Poczesna. Istnieje również możliwość złożenia wniosku w formie elektronicznej, należy wówczas pamiętać, że wniosek winien zostać podpisany za pomocą profilu zaufanego lub podpisu kwalifikowanego (przesłanie skanu wniosku mailem nie wypełnia warunków przesłania wniosku drogą elektroniczną).
Osoby, które mają problem z dotarciem do Urzędu Gminy, mogą pobrać wnioski u sołtysów.
 
Gmina Poczesna przygotowuje się do podpisania umowy ze wskazaną spółką skarbu państwa zajmującą się sprzedażą węgla dla gmin, po czym przystąpi do sprowadzania węgla ze wskazanego przez spółkę punktu odbioru do składu na terenie Gminy Poczesna.
Realizacja Państwa wniosków będzie zależała od dostępności węgla dla gmin. Wnioski będą rozpatrywane zgodnie z kolejnością wpływu do Urzędu.
Numer telefonu kontaktowego 34 3274 116 wew.4
 
                                                                                                                                     Wójt Gminy Poczesna
                                                                                                                                     Krzysztof Ujma

zam. an
 

 
wegiel
wegiel
wegiel
wegiel
wegiel
wegielGmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).