Niedziela, 5 lutego 2023r. | Imieniny: Agaty, Adelajdy
Pokaż menu

Dystrybucja węgla

09 grudnia, 2022
Dystrybucja węgla

dla mieszkańców Gminy Poczesna.

wegiel

Gmina Poczesna w trosce o dobro mieszkańców naszej Gminy, przystąpiła do realizacji dystrybucji węgla zgodnie z  ustawą z dnia 27 października 2022 roku o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych.
Wnioski mogą składać osoby, którym został przyznany dodatek węglowy.
Pojedyncze gospodarstwo domowe w okresie od listopada 2022r. do 15 kwietnia 2023 r. może złożyć wniosek na 3 tony węgla. Maksymalnie 1,5 t do końca bieżącego roku oraz pozostałą ilość do 30 kwietnia 2023r. Sprowadzony węgiel pochodzi z polskich kopalń: Piast Ziemowit Ruch Wola, KWK Mysłowice – Wesoła, KWK Row Ruch Marcel. Dostarczany węgiel charakteryzuje się wysoką kalorycznością.
Wszyscy zainteresowani mieszkańcy, którzy złożą wniosek do 15 grudnia 2022r. będą mieć dostarczony węgiel w bieżącym roku. Mieszkaniec ma wybór spośród sortymentu: groszek, kostka, orzech w cenie 1930 zł/t z transportem do nabywcy.
Węgiel dostarczany jest przez Skład Opału Carbo-Pol Marcin Sałata, Brzeziny Kolonia ul. Topolowa 16.
O zakup nie mogą ubiegać się te gospodarstwa domowe, które kupiły już węgiel na zasadach preferencyjnych (np. poprzez sklep PGG lub inne) w cenie niższej niż 2000 zł za tonę.
 
 Z poważaniem Wójt Gminy Poczesna
 Krzysztof Ujma

zam. an

 
wegiel
wegiel
wegiel
wegielGmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).