Wtorek, 16 kwietnia 2024r. | Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety
Pokaż menu

Dzień Kobiet w Nowej Wsi

11 marca, 2024
Dzień Kobiet w Nowej Wsi

W sobotnie popołudnie 9 marca 2024 roku kolejny już raz, w świetlicy wiejskiej w Nowej Wsi odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.

8 marca
Święto to corocznie obchodzone jest 8 marca od 1910 roku. Dzień ten ustanowiono świętem jako wyraz poszanowania praw kobiet, jako wyraz szacunku dla nich oraz wyraz docenienia ich codziennego trudu. Spotkanie otworzyła Sołtys Nowej Wsi Danuta Markowska oraz Radna Halina Synakiewicz składając serdeczne życzenia
wszystkim kobietom. Uroczystość uświetnił swoją obecnością Wójt Gminy Poczesna Krzysztof Ujma oraz panowie z Rady Sołeckiej. Wójt złożył życzenia wszystkim Paniom, życząc dużo zdrowia,
pomyślności, satysfakcji i szacunku. Życzył Paniom, aby czuły się doceniane i potrzebne, aby każdy dzień był wypełniony radością i miłością. Na ręce pani Sołtys, dla wszystkich kobiet Wójt złożył piękny bukiet kwiatów i każdej obecnej na uroczystości podarował słodki upominek. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały na tą uroczystość wiele smakołyków. Wieczór spędziliśmy w miłej i sympatycznej atmosferze. Był czas na uśmiech, wspomnienia i rozmowy.
Tekst i foto Halina Synakiewicz.

zam. an

 
8 marca
8 marca
8 marca
8 marca
8 marca
8 marca
8 marca
8 marca
8 marca
8 marca
8 marca
8 marca
8 marca
8 marcaGmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).