Środa, 29 marca 2023r. | Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego
Pokaż menu

Firma z Korwinowa – ze „Złotym Manekinem”

13 kwietnia, 2016
Dwór Augusta Kotlińskiego z 1932 r. - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Dwór Augusta Kotlińskiego z 1932 r. - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Firma Paparazzi Fashion otrzymała na Międzynarodowych Targach Mody Fast Fashion w Ptak Fashion City statuetkę „Złotego Manekina”, w kategorii „odkrycie roku”.

paparazzi

Aneta Nawrot: Czy to prawda, że Paparazzi Fashion, ma dopiero rok?

Bożena Dróżdż, współwłaścicielka firmy, projektantka: - Tak dokładnie. Powstała w kwietniu 2015 roku. Wraz z mężem przez 25 lat zajmowaliśmy się produkcja odzieży męskiej. Na początku ubiegłego roku uznałam, że coś trzeba będzie zrobić na 25-lecie. No i zrobiliśmy... przebranżowienie.

No i to takie całkowite przebranżowienie.

- To prawda. Zawsze, od kiedy tylko pamiętam interesowały mnie stroje, projekty, moda... Uwielbiałam to jako mała dziewczynka, potem jako już trochę większa, no i jako dorosła kobieta. I zaryzykowałam rok temu.

I ryzyko się udało...

- Nawet nie sądziłam, że aż tak się może udać. Projektowane przeze mnie stroje są inne od tych wszystkich, które można dostać na przykład w sieciówkach. To są tuniki, bluzki, sukienki, ale nie klasyczne, inne, takie „moje”. Od początku do końca wymyślone przeze mnie.

Do jakiej grupy kieruje Pani swoje propozycje?

- Do kobiet, które lubią ubierać się oryginalnie, nietuzinkowo. Do klientek, które lubią gadżety, dobrze czują się w strojach w odważnych kolorach, wzorach i połączeniach. I dla tych, które lubią, aby strój był rozpoznawalny, z metką firmy. Bardzo zwracam uwagę na najmniejsze nawet detale.

Czy Pani uczyła się projektowania?

- Profesjonalnie nie. Jestem samoukiem. Przeglądam gazety, oglądam programy modowe... Ale najlepiej wymyślam fasony i wzory jak jadę samochodem. Szkoda, że podczas jazdy nie mogę projektować.

Firma jest rodzinna, prawda?

- Tak. Zarówno tą pierwszą jak i tę - prowadzę razem z mężem. Bardzo wspiera nas dorosły syn, który co prawda studiuje w Łodzi, ale jest tak zorganizowany, że jeszcze potrafi nam pomóc w firmie i doradzić. Córka z kolei bardziej zainteresowana jest modelingiem, a nie projektowaniem, ma dopiero 13 lat... Uważam, że powinna w życiu robić to co będzie kochała. Bo jak się lubi swoja pracę i sprawia ona przyjemność, to nawet pracując 7 dni w tygodniu, nie czuje się zmęczenia, a jedynie wielka satysfakcję z efektów. A w ogóle, najważniejsze aby czuć się potrzebnym.

 

Zdjęcia pochodzą z archiwum prywatnego Bożeny Dróżdż

 
paparazzi
paparazzi
paparazzi
paparazzi
paparazzi
paparazzi
paparazzi
paparazzi
paparazzi
paparazzi
paparazzi
paparazziGmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).