Czwartek, 22 lutego 2024r. | Imieniny: Marty, Malgorzaty, Piotra
Pokaż menu

Gmina Poczesna

05 grudnia, 2023
Gmina Poczesna

po raz kolejny włączyła się w akcję charytatywno-patriotyczną „Wizyta Św. Mikołaja na Kresach 2023” organizowaną przez Towarzystwo Patriotyczne „Kresy” w Częstochowie.

jaszuny

Głównym celem delegacji z Gminy Poczesna, która w dniach 29.11.2023-02.12.2023 przebywała w rejonie solecznickim (w okręgu wileńskim) na Litwie, było przekazanie darów dla dzieci ze szkół i przedszkoli z rejonu wileńskiego oraz trockiego.
Zbliżający się czas Świąt Bożego Narodzenia był okazją do podzielenia się radością i upominkami z naszymi rodakami na Wileńszczyźnie.
Był to czas spędzony w wyjątkowej przedświątecznej atmosferze, pełnej ciepła i wzruszeń.
Udział w występach dzieci ze szkół i przedszkoli z terenu wileńskiego pokazał nam czym jest szacunek, umiłowanie i oddanie własnej ojczyźnie. Nasi rodacy z Wileńszczyzny uczą nas polskości, jak wygląda prawdziwa miłość do ojczyzny a swoje uczucia wyrazili  w formie wiersza , piosenki….
Niepodległa, niepokorna
zawsze była, będzie , jest
Uskrzydlona bielą orła, bije rytmem naszych serc
Niepodległa , niepokorna
już nie zniknie z map,
Bo jest nasza, bo jest wolna,
bo na imię Polska, Polska ma.
 Dziękujemy mieszkańcom Gminy Poczesna za przyłączenie się do akcji
„Pomoc Polakom na Kresach”.

Renata Kowalczyk-Hamara, Ewelina Nowak

zam. an

 
jaszuny
jaszuny
jaszuny
jaszuny
jaszuny
jaszuny
jaszuny
jaszuny
jaszuny
jaszuny
jaszuny
jaszuny
jaszuny
jaszuny
jaszuny
jaszuny
jaszuny
jaszuny
jaszuny
jaszuny
jaszuny
jaszuny
jaszuny
jaszuny
jaszuny
jaszuny
jaszuny
jaszunyGmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).