Niedziela, 25 lutego 2024r. | Imieniny: Wiktora, Cezarego
Pokaż menu

Gminny Przedszkolny Konkurs „Najpiękniejsza pisanka wielkanocna”

25 marca, 2016
Hałda Kopalni Sczekaczka - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Hałda Kopalni Sczekaczka - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

We wtorek 22 marca w Przedszkolu w Hucie Starej „B” odbyło się uroczyste podsumowanie Gminnego Przedszkolnego Konkursu Plastycznego – „Najpiękniejsza pisanka wielkanocna”.

Konkurs

Do konkursu zostało zgłoszonych 18 prac z 4 przedszkoli i 2 oddziałów przedszkolnych z terenu Gminy Poczesna. Wszystkie zgłoszone prace były piękne i bardzo różnorodne, wykonane ciekawymi technikami plastycznymi, które wymagały od dzieci dużej sprawności manualnej, staranności i cierpliwości. Niektóre z prac zasługiwały na wyróżnienie, za szczególny wkład pracy i pomysłowość. Wśród obecnych gości była Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Pani Eulalia Błaszak.

Uroczystość rozpoczęła się od prezentacji artystycznych dzieci z przedszkola w Hucie Starej „B”, które wprowadziły wszystkich w klimat i atmosferę Świąt Wielkanocnych. Następnie młodzi twórcy uczestniczyli w warsztatach plastycznych, na których ozdabiali pisanki, prezentując i rozwijając swoje talenty twórcze. Na zakończenie wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i prezentami.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom i opiekunom, którzy pomogli dzieciom przygotować te niezwykłe prace i kultywują wśród najmłodszych piękne tradycje zdobienia jajek związane ze Świętami Wielkanocnymi.

 

Ewa Pietryka

 

 
Konkurs
Konkurs
Konkurs
Konkurs
Konkurs
Konkurs
Konkurs
Konkurs
Konkurs
Konkurs
Konkurs
Konkurs
Konkurs
Konkurs
Konkurs
Konkurs
Konkurs
KonkursGmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).