Czwartek, 29 lutego 2024r. | Imieniny: Lecha, Lutoslawa
Pokaż menu

Gratulacje

21 stycznia, 2016
Hałda Kopalni Sczekaczka - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Hałda Kopalni Sczekaczka - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Zielona szkoła i dofinansowanie projektu ekologicznego dla uczniów Zespołu Szkół we Wrzosowej!

zielonazielona

 

 

Zespół Szkół we Wrzosowej z wielką radością świętuje zwycięstwo w konkursie „Ekoodkrywcy 3”. Projekt szkoły pod nazwą „Trasa daje nam w kość – już dość!” decyzją internautów znalazł się w dziesiątce najlepszych projektów i uzyskał dofinansowanie na realizację w kwocie 3000zł, ufundowane przez markę Persil. Dodatkowo projekt szkoły decyzją Jury, jako jedyny ze zgłoszonych, otrzymał nagrodę główną w postaci wyjazdu na zieloną szkołę dla grupy uczniów!

Projekt „Trasa daje nam w kość – już dość!”, opracowany przez nauczycieli Zespołu Szkół we Wrzosowej, dotyczy badań środowiskowych związanych z wpływem trasy szybkiego ruchu na otoczenie szkoły i na funkcjonowanie uczniów. Efektem projektu będzie złożenie petycji do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Katowicach o założenie ekranów dźwiękochłonnych w okolicy szkoły.  

Ekoodkrywcy 3” to ogólnopolski konkurs ekologicznym zorganizowany przy wsparciu Fundacji Nasza Ziemia. Celami konkursu są: zachęcanie dzieci i młodzieży do badań i działań na rzecz zrównoważonego rozwoju, kształtowanie postaw i świadomości ekologicznej, wspieranie lokalnych działań na rzecz nauk przyrodniczych i propagowanie aktywnej edukacji prowadzonej w terenie.

Uczniowie, nauczyciele i Dyrekcja Zespołu Szkół we Wrzosowej dziękują wszystkim osobom wspierającym udział szkoły w konkursie internetowym i zachęcają do współpracy przy realizacji projektu „Trasa daje nam w kość – już dość!”.

 

Źródło: http://poczesna.pl/./gratulacje,news-1581
Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).