Sobota, 25 marca 2023r. | Imieniny: Marioli, Wieczyslawa, Ireneusza
Pokaż menu

Grażyna Nowak – PIERWSZE MIEJSCE!

16 września, 2022
Grażyna Nowak – PIERWSZE MIEJSCE!

W konkursie „Piękna wieś województwa śląskiego” 2022, sołtys Sołectwa Bargły - Grażyna Nowak wygrała w kategorii – „Najlepszy sołtys”. Gratulujemy!

grazyna-nowak

Konkurs ogłaszany był przez Zarząd Województwa Śląskiego. Jak podje Regulamin, celem konkursu było:
 
[…] Kształtowanie świadomości obywatelskiej i kulturowej mieszkańców, pielęgnowanie i rozwijanie tożsamości lokalnej, pobudzanie aktywności gospodarczej, popularyzacja  obrzędów  i  zwyczajów ludowych, zachowanie wartości  środowiska kulturowego i przyrodniczego przy uwzględnieniu potrzeb przyszłych pokoleń a także kształtowanie i utrzymanie ładu przestrzennego.
Organizatorem konkursu jest Województwo  Śląskie. Za przebieg merytoryczny odpowiada Departament Terenów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach. […]

Konkurs obejmuje kilka kategorii. Jedną z nich jest „Najlepszy sołtys”. Zgodnie z Uchwałą nr 1633/362/VI/2022 Zarządu Województwa Śląskiego z dnia 14.09.2022 r w sprawie Zatwierdzenia listy laureatów, przyznania nagród pieniężnych w ramach konkursu „Piękna wieś województwa śląskiego” w roku 2022 - najlepszym sołtysem została Grażyna Nowak, sołtys Sołectwa Bargły.
Mieszkanką miejscowości jest od 1958 roku. Pracowita, serdeczna, empatyczna. Zawsze można na nią liczyć, zawsze można na niej polegać. Bargły to jej „wielka-mała ojczyzna”, dla której nie szczędzi czasu i pracy. Działała w Ochotniczej Straży Pożarnej. Czynnie pracuje w Kole Gospodyń Wiejskich Bargły, a sołtysem miejscowości została w 2015 roku.
Nieustannie pracuje na rzecz rozwoju Bargłów. Przyczyniła się m.in. do utworzenia Izby Pamięci, która w 2013 roku otrzymała wyróżnienie w kategorii – najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi. Swoją pasją tworzenia i energią „zaraża” mieszkańców, którzy dzięki jej działaniom, również chętnie włączają się w organizację festynów, spotkań czy uroczystości okolicznościowych.
Należy wspomnieć, że kiedy na Ukrainie wybuchła wojna i uchodźcy pojawili się w Bargłach, to właśnie Grażyna Nowak potraktowała ich jak swoich bliskich. Dala im serce, pomoc i wsparcie.
Pani Grażynko, serdecznie gratulujemy. Dziękujemy za pracę i promocję gminy Poczesna.
Aneta Nawrot; fot. archiwum UG

 Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).