Środa, 8 lutego 2023r. | Imieniny: Hieronima, Sebastiana, Ireny
Pokaż menu

Halowy turniej piłki nożnej został rozegrany 26 listopada 2022 roku, …

28 listopada, 2022
Hałda Kopalni Sczekaczka - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Hałda Kopalni Sczekaczka - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

... w Hali Sportowej w Poczesnej, z okazji 104 rocznicy odzyskania Niepodległości zorganizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Sportowe Rzeczypospolitej Polski, Gminę Poczesna i GKS Grom Poczesna.
GKS GROM Poczesna – szczęśliwy.

Młodzi Gromiacy na 2 miejscu w  turnieju
   Halowy turniej dzieciaków ( ur. w 2012 i później), rozegrany z okazji 104 rocznicy odzyskania Niepodległości zorganizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Sportowe Rzeczypospolitej Polski,  Gminę Poczesna i GKS Grom Poczesna,  przeszedł do historii.
   Słowo wstępne do uczestników skierował wiceprezes i trener seniorów Gromu Poczesna,  Patryk Kozłowski. Krótkie przemówienia Pana Wojta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmy i księdza proboszcza  Jarosława Sroki , poprzedziły oficjalne otwarcie  zawodów. Następnie wszyscy obecni w Hali Sportowej odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego , po czym przystąpiono do zmagań stricte sportowych .
   Bardzo dobrze w rywalizacji  spisała się nasza drużyna,  która dotarła aż do finału imprezy  ,w którym uległa najlepszemu w przekroju całych rozgrywek  zespołowi Gks Koziegłowy.  Trzecie miejsce przypadło Ajaksowi Częstochowa , po zwycięstwie  w małym finale z Czarnymi Starcza.
  Po skończeniu  zmagań , Pan Wójt wręczył okazałe puchary dla trzech najlepszych ekip w klasyfikacji drużynowej jak i dla najlepszych w klasyfikacjach indywidualnych.
  Dziękujemy : Panu Posłowi Szymonowi Giżyńskiemu Sekretarzowi Stanu  w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego,  Pani Beacie Kocik  Wiceprzewodniczącej Sejmiku Województwa Śląskiego - obojgu za objęcie patronatu honorowego, Pani Urszulii Giżyńskiej Redaktor Naczelnej Gazety Częstochowskiej za objęcie patronatu medialnego.
  Panu Pawłowi Wiśniewskiemu Wiceprezesowi  Katolickiego Stowarzyszenia Sportowego Rzeczypospolitej Polski ,pomysłodawcy i architektowi   całego  przedsięwzięcia.
    Panu Wójtowi,  księdzu Proboszczowi, sędziemu , dzieciakom ich trenerom i opiekunom , licznie zgromadzonym  kibicom  za udział w turnieju.
                Dokumentacja turnieju :
    Sędzia zawodów: Norbert Wireński.Grano po 12'
                 Rozgrywki grupowe:
Grupa A
1) GROM- Czarni 1-1
0-1 - Kozakiewicz (10) 1-1 - PUSTUŁ (12
Miszczak)
3) Czarni - Ajaks 1-1
0-1 - Razghaniajew (4) 1-1- Kozakiewicz (12)
5) GROM- Ajaks 0-2
0-1- Siekacz (6) 0-2- Nawrocki (9)
1. Ajaks Częstochowa  2  4  3-1- awans do 1/2
2- Czarni Starcza          2   2  2-2- baraże
3. GROM POCZESNA   2   1  1-3 - baraże
Grupa B
2) Koziegłowy- Akademia  4-0
1-0 - Jończyk (5) 2-0 - Jończyk (7) 3-0 - Golis ( 4-0 - Jończyk (11)
4) Beniaminek- Akademia  2-0
1-0- Bruszewski (1) 2-0- Zuiew (2)
6) Koziegłowy- Beniaminek 0-0
1. Gks Koziegłowy       2  4  4-0  - awans do 1/2
2. Beniaminek Cz-wa  2 4   2-0 - baraże
3. Akademia Garnek   2  0  0-6 - baraże
                          Baraże:
7) Czarni - Akademia 2-1
1-0 - H. Kukuła (3) 2-0- H. Kukuła (6) 2-1- Zalas (12)
 GROM- Beniaminek 1-0
1-0 - KRUPIŃSKI (7 Oziembłowski)
                          Półfinały:
9) Koziegłowy- Czarni 1-0
1-0 - Jończyk (3)
10) GROM- Ajaks  1-0
1-0 - Zentner (sam.11 Oziembłowski)
                         O 5 miejsce :
11) Beniaminek- Akademia 4-0
1-0- Będkowski (1) 2-0 - Zuiew (7) 3-0 - Zuiew (11) 4-0 - Zuiew (12)
Beniaminek : 29. Kacper Idasiak - Kruk- 4. Jakub Trojak , 7. Bartosz Jasiński, 21. Krystian Bruszewski, 45. Stanisław Zuiew 97. Oskar Będkowski 98. Kacper Olesiński
Akademia: 1. Danylo Dudko- 2. Wiktoria Oberska, 15. Karolina Trejtowicz , 22. Kornelia Trejtowicz , 21. Laura Jurczyk, 3.Filip Zalas, 4.Kacper Bęben,  7. Kacper Stępień,  18. Paweł Mielczarek
                         O 3 miejsce :
12) Ajaks- Czarni  1-0
1-0- Siekacz (5)
Ajaks: 1. Bartłomiej Suliga- 4.Patryk Wypych , 9.Szymon Siekacz , 17. Mark Razghaniajew, 59.Nikodem Nawrocki,  95. Franciszek Kasprzyk, 96. Jakub Gorszarus, 193. Maciej Zentner, 205. Antoni Galasa
Czarni: 1.Szymon Nalewajka- 4.Bartosz Witecki, 6.Dominik Kluza, 7. Hubert Kukuła , 8. Sebastian Cierpioł,  9. Alan Kozieł, 10. Szymon Kozakiewicz,  11.Oliwier  Szymborski 13. Nikodem Pijet, 14. Filip Ratman
                                  Finał
13)  GROM- Koziegłowy  0-3
0-1 - Sarniak (2) 0-2 - Jończyk (3) 0-3- Korek (11)
  GROM: 1.SEWERYN PIDZIK - 10. MAJA PIETRZAK, 19. ZUZANNA CHWASTEK, 9.ANTONI JAKUBAS , 11. BARTOSZ KRUPIŃSKI,  13.JULIAN  MISZCZAK ,  14. SERGIUSZ NOCOŃ 17. KRZYSZTOF OZIEMBŁOWSKI,  18. KACPER CHWASTEK 20. JAKUB PUSTUŁ 21. MAKSYMILIAN PIETRZAK
Koziegłowy:  32. Alan Mucha - 26. Klaudia Korek ,10. Mateusz Sarniak, 20. Bartosz Sroczkowski, 22. Bartosz Torbus, 31. Oliwier Jończyk,  39. Wiktor Golis
                    Tabela końcowa:
   1️⃣????Gks  Koziegłowy
    2️⃣????GKS GROM POCZESNA
     3️⃣????Ajaks Częstochowa
        4️⃣ Czarni Starcza
          5️⃣ Beniaminek Częstochowa
            6️⃣ Akademia Garnek
                  Wyróżnienia indywidualne :
Najlepsi zawodnicy w drużynach:
Akademia- Danylo Dutko
Beniaminek- Stanisław Zuiew
Czarni- Hubert Kukuła
Ajaks- Szymon Siekacz
GROM- KRZYSZTOF OZIEMBŁOWSKI
Koziegłowy- Wiktor Golis
Najmłodszy zawodnik - Oliwier Szymborski( Czarni)
Fair Play-Za sportową postawę i grę do końca- Akademia Garnek
Najlepszy bramkarz: Kacper Idasiak- Kruk ( Beniaminek)
Najlepszy strzelec:  
Oliwier Jończyk ( Koziegłowy) - 5 bramek
Najaktywniejszy  zawodnik ( MVP) - Klaudia Kore

 



Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).